Colt Express - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hobby Japan
Ludonaute
MindOK
Autoři: Christophe Raimbault
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Colt Express vs Robo Rally

Ahoj, uz delsi dobu pokukuju po RR, ale nedavno jsem objevil i tuto hru, ktera mne taktez zaujala. A otazka zni:

Ma smysl mit obe a pokud ne, tak pro kterou se rozhodnout? Hrajeme vetsinou ve 4-5 hracich, nejmladsi aktivni clenove maji 9 a 7 let.
12.3.2015 14:43:43

je to dost rozdílné
clot je rodinou hrou a nemusíš hlídat posuny pásů a tak. navíc je rychlejší než RR.

12.3.2015 17:12:15

RoboRally
...jsem hral asi 2x a prave pasy a podobne prvky mi prisly, ze hru znacne ozivuji, na druhou stranu ale chapu, ze ji do jiste miry komplikuji. Treba zamykani instrukci pri vetsim poskozeni povazuji za genialni.

CE neznam a zatim jsme to moc nestudoval, libi se mi provedeni, ale zas nevim, zda ty vagonky neco vydrzi apod. Mimochodem, musi se to pokazde rozebirat, nebo se to vejde do krabice cele?

Na druhou stranu, treba u RR jsou si vlasnt vsichni rovni, zatimco u CE ma kazdy zvlastni schopnosti, coz by mozna mohlo pro deti hru trosku komplikovat, ale mozna se pletu.

Nebo jsou zkratka ty hry natolik odlisne, ze se vyplati mit obe? Kdyz tak o tom premyslim, tak Wings of Wars je vlastne take cele o tom, ze si planujete nekolik akci dopredu :) .

13.3.2015 14:10:13

Srovnání
Kamarád má RR a já CE. Oboje jsme hráli docela hodněkrát. Jsou to velmi podobné hry konceptem, ale mechaniky CE se řeší víc euro a RR zase AT.

Společné:
Programování v RR je tajné, v CE jen občas (když se ukáže symbol tunelu), ale chaos je to stejně… Zamčené příkazy v RR jsou ekvivalentem kulek, které si v CE hráč musí míchat do svého balíčku. Zaseknout se dokážete v obou hrách – karty nepřišla = v RR rovně nepojedu, v CE neseberu měšec.

Výhoda CE je, že je kratší a i v menším počtu hráčů poměrně dobře hratelné, protože se odstraní vagony a hra je tak stále interaktivní. 3D vlak je super a insert v krabici je velice dobře vyřešen a vše se vejde složené. Škoda jen té grafiky na kartách… Na to jak je pěkný vlak, tak design karet a postav je opravdu ošklivý.

RR je ale prostě větší zábava. Obecně bych řekl, že se u něj více smějeme… bohužel to ale platí tak o té první hodině. Hra je příliš dlouhá na to, co to je a tak ke konci už je to pro někoho vyloženě mučení, když se mu příliš nedaří… uznávám také, že to nehráváme příliš střízliví. Není problém si ale upravit scénář a cíl. Hráč se tu může také pěkně zaseknout a pak je lepší se nechat něčím zničit, aby začal znovu od posledního checkpointu. Je to ještě zlomyslenější hra než CE a hráči si musí umět dělat srandu sami ze sebe. Nutné mít alespoň pět hráčů, jinak to prostě není ani trochu ono.

CE je universálnější zábavná hra a doporučil bych jí spíš. RR je zábavnější hra, ale má pár podmínek… správný počet zlomyslných hráčů a dostatek alkoholu (i když ten alkohol platí asi pro obě)

13.3.2015 14:57:34

Vybíráme z Bazaru

Vampire The Masquerade Vendeta - nová
Vampire The Masquerade Vendeta - nová
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas