Colossal Arena - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ALTAR
Fantasy Flight Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla - otázky

1.Pro fázi kontrola vyřazení se v pravidlech uvádí:Nestvůra je vyřazena tehdy, pokud na konci tahu některého hráče mají v š e ch n y nestvůry, které zbývají v aktuální bojové řadě vyloženy alespoň jednu bojovou kartu nebo kartu diváka a jestliže má nějaká nestvůra jako jediná nejnižší bojovou sílu ...

Můj dotaz: Ve dvou hráčích se klidně může stát, že se
nesejdou karty a některá nestvůra po zahrání všech karet v tahu nemá vyloženu žádnou kartu, znamená to, že je vyřazena? (V pravidlech se nikde neřeší, že by tato variant mohla nastat)
a dále: "jestliže má nějaká nestvůra jako jediná nejnižší bojovou sílu v této bojové řadě, pak je tato nestvůra vyřazena." Co když mají dvě nestvůry nejnižší bojovou sílu? Která je potom vyřazena?
12.6.2010 19:58:13

ta'jemna'
nene..vzdy(v kazdom riadku) sa musia sejit nejake karty pre vsetky 'zive' postavy...to znamena, ze sa hra dovtedy, kym nemaju uplne vsetky vylozene aspon jednu kartu a zaroven jedna z nich ma prave najnizzsiu..vtedy konci bojovy riadok(kolo) a vyradzuje sa..
(ak je 'divne' zamiesany balik, moze trvat dlhsie, kym sa karta tej postavy dostane niekomu na ruku => dovtedy sa musia hrat karty za ine postavy..no sa vzdy da zahrat aj karta divaka!)

..to dalej znamena, ze ak napr z 8 postav maju 2 ci viac rovnake najnizsie hodnoty, opat sa hra, kym sa nesplni podmienka vyradenia!
prave toto su tie 'takticke' situacie, kedy napr. jedna postava ma 0 a niekto vylozi 0 na inu postavu (tu poslednu napr. co este nema ziadnu hodnotu) a potom v momente, kedy nasledujuci hrac prebije jednu z nul 'nenulou' druha je vyradena;)

snad pomohlo:)ehm

12.6.2010 20:47:20

díky moc :-)
já jsem to původně pochopila tak, že hraješ dokud máš "karty v ruce", (živých nestvůr) a dobírá se až na konci tahu. Takže když už nemáš s čím hrát a jedna nestvůra furt nemá nějakou bojovou kartu, anebo mají obě 0 tak si dobereš v jednom tahu zase 8 karet a hraješ dokud nenastane ta situace, která "dovolí" vyřadit nějakou tu nestvůru?

12.6.2010 20:52:25

np:)
karty sa doberaju do 8 vzdy na koci hracovho tahu (!pozor, nie az na konci bojoveho riadku-kola. kedy sa vyradzuje)..
neviem si nejak predstavit, ako sa moze stat, ze z 8ich karat sa neda zahrat za ziadnu postavu v hre, kedze karat vyradenych postav sa hrac zbavuje vzdy pred doberanim (priebezne pocas hry.)
Ak sa tak aj stane, (napr. mas 8 karat postavy, co sa prave vyradila) toto je treba dokazat odokrytim ruky ostatnym hracom..tusim je o tom zmienka v pravidlach;)

12.6.2010 21:06:38

ahaaa
karty sa doberaju do 8 vzdy na konci hracova tahu! :-))) tím to je jasný :-)

12.6.2010 21:09:13

tak jak na to?
Chápu to tedy tak že pokud tedy vykládám karty do bojové řady zůstane mi třeba troll, pro kterého nemám žádnou bojovou kartu na ruce, ukáži protihráči, co mám a dolížu si do osmy a pokud přišel na ruku tak zahraji?

27.2.2011 19:45:31

Amazonky
Měl bych jeden dotaz k mecenášské vlastnosti Amazonek - dobírají právě tři karty - to znamená že hráč po dobrání může mít i více než 8 karet na ruce ? Pokud by to tak nebylo pak nechápu výhodu této karty, každý hráč dobírá na konci tahu do 8 karet, bez ohledu na to kolik to je.
Díky za reakci

28.7.2014 11:27:54

panzer
jj, myslím, že právě v tom tkví bonus Amazonek

28.7.2014 11:57:38

ta"jemná"
Díky moc za rychlou reakci.

Ještě k diskusi níže. Opčík nemá pravdu v tom, že pokud má více nestvůr stejnou nejnižší hodnotu hraje se dále dokud nezůstane jedna - podle pravidel se normálně lajna vyhodnotí že nikdo nezemřel a pokračuje další řada.

28.7.2014 12:31:30

panzer
aha, my jsme to tuším hrávali, že se hraje, dokud jedna nemá nejnižší...Kouknu na to, kdysi jsme to hodně hrávali, teď se na to práší...ale je to dobrá hra - o tom žádná... :-)

28.7.2014 12:52:25

my zase hrávali
že umřou všichni nejnižší. Ale myslám, že to neumírání je pravda.

28.7.2014 13:27:08

ad "kontrola vyřazení"
... jestliže následně má nějaká kreatura jako jediná nejnižší bojovou sílu v této bojové řadě, pak je tato kreatura vyřazena. /viz pravidla/

28.7.2014 13:32:52

kontrola vyřazení
Máš pravdu, podle těch pravidel co jsou tady to tak vypadá, ale hráli jsme to na Gameconu s člověkem přímo z Altaru a určitě v případě více nejnižších všichni přežívali a jela se další řada. Kouknu ještě doma do ofiko pravidel.
Každopádně myslím že to pravidlo přežívání dělá hru zajímavou - na konci hry přežívá různý počet nestvůr.

28.7.2014 16:15:38

ad kontrola vyřazení
ofiko prvidla:"pokud konci tahu některého hráče mají všechny nestvůry, které zbývají v aktuální bojové řadě vyloženu alespoň jednu kartu nebo kartu diváka, a jestliže má nějaká nestvůra j a k o j e d i n á nejnižší bojovou sílu v této bojové řadě, pak je tato nestvůra vyřazena." Hm, takže my jsme to hráli, že jsme těm, co měli stejně "dopomohli" k tomu, aby některá chcípla. Takže se to správně hraje, že jakmile má každá potvora alespoň jednu kartu a třeba tři mají stejnou nejnižší hodnotu, tak končí kolo a nikdo nepošel?
Ale z dalšího mi to vyplývá tak, že se hraje do vyřazení!
"Poslední akcí tahu hráče je prověření, zda není nějaká nestvůra vyřazena...O d s t r a n ě n í m n e s t v ů r y k o n č í aktuální kolo hry. /píšou v ofiko pravidelch - nic o tom, že by všichni v pokoji a lásce koexistovali v jednotě a pospolitosti navěky věků, tam není/ :-)

28.7.2014 16:23:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Kontrola vyřazení
Hmm, je v těch pravidlech rozpor. Asi pošlu dotaz na Altar. Každopádně na 100% ten člověk z Altaru tvrdil že v případě rovnosti nezdechne žádná. Možná se mýlil.

28.7.2014 17:24:01

donutili jste mě stáhnout pravidla od ffg
a
As the last thing you do in your turn, check to see if a creature is eliminated. A
creature is eliminated if it has the single lowest combat value in that combat row and
all remaining creatures have a combat or spectator card played on them in the current
combat row. If a creature is eliminated, this ends the current round.
Takže musí být sama s nejnižší, ale porád se tu neřeší, zda kolo končí i když je víc nejnižších v řadě.
Ještě zkouknu FAQ
Zatím jsem nic víc nenašel, ale podle faqu to vypadá, že hra může skončit i tím, že dojde balíček karet v první řadě a tak by to odpovídalo tomu, že nový kolo začne až opravdu bude jen jedna nejnižší.

28.7.2014 17:41:41

Panzer
to by ale ta hra, jak tak nad tím přemýšlím, ztratila to hlavní kouzlo, ta rubačka na život a na smrt je prostě to, co dělá tu arénu fakt kolosální záležitostí :-)

28.7.2014 17:59:18

..
Jarmuk - to přesně odpovídá českým pravidlům a stejně tak neřeší co v případě rovnosti.
Balíček karet může dojít i když není dorovnaná celá řada, prostě všichni syslí jeden typ nestvůry, byť to nedává moc logiku

ta"jemná" - souhlasím že asi to bude správně rubačka do posledního nejnižšího
Napsal jsem na Altar, tak snad odpověděj.

Už bych to neřešil, kdyby ten člověk na Gameconu tak skálopevně netvrdil to přežívání. Dokonce i mluvil o různém počtu přeživších potvor v posledním kole, což by za pravidla vždy jeden OUT nikdy nenastalo...

28.7.2014 18:17:30

Kontrola vyřazení
Tak Altar zareagoval dle očekávání - vůbec. Prolezl jsem různá fóra ke hře a žádný dotaz ke kontrole vyřazení nikde nepadl.
Uzavírám to tedy s tím, že správný postup je boj až do jediné nejnižší postavy, tak jak to všichni hrajete, protože nebylo-li by to tak, byla by situace v pravidlech explicitně zmíněna.
Člověk z Altaru by se měl naučit pravidla her, které Altar v ČR vydává, nebo přiznat, že pravidla detailně nezná, je smutné když pak takto mystifikuje nebohé hráče, kteří hru i následně koupili :-).

30.7.2014 09:59:57

panzer
...to je fakt podivuhodný, že to tak ten altařan učil, nicméně v pravidlech je to celkem jasně napsaný, že se bojuje do poslední kapky krve :-)

30.7.2014 10:02:54

Vybíráme z Bazaru

Wolrd of Tanks RUSH
Wolrd of Tanks RUSH
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas