Colossal Arena - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ALTAR
Fantasy Flight Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co Altar neuvadi...

Konecne mam v rukou ceske vydani teto hry, a rad se podelim o prvni dojmy:

Krabicka... ctyrikrat vetsi nez je zapotrebi, ale chapu, ze vyrobce chce aby byla na pultu videt. Obrazek na obalu nehodnotim.

Obsah krabice:
8*11 bojovych karet zapasniku,
8 karet zapasniku,
11 karet divaku,
2 karty napovedy,
3 vizitky s potiskem karet napovedy, rozky at si kazdy dostriha sam,
5*5 drevenych zetonu,
reklama na Pevnost, Gamecon, Altar,
pravidla.

Karty
- pocet: Oproti posledni edici FFG obsahuje ceska verze jen 8 (slovy "OSM!!!") bojovniku a ZADNE (0) rozhodci. Pokud je tomu tak s cilem vydat zbytek jako rozsireni, tak tedy klobouk dolu pred obchodnim duchem.
- Ceske ilustrace na kartach jsou mnohem lepsi nez ta na obalu, rekl bych i pekne.
- Velikost karet je stejna jako u Citadely.
- Karty jsou bez textury, z tenciho materialu - na okrajich jsou mirne ohnute od strihu.

Pokud sezenete dvanactipriserovou verzi od FFG do peti stovek, nebojte se cizojazycneho textu. Jsem sice rad, ze konecne mam ceskou verzi, ale byl bych jeste radeji kdybych mel PLNOU ceskou verzi.
23.11.2009 10:34:55

lol
Tak to je trochu provar :) Kvůli obrázkům asi nezbylo na karty. Zrovna jsem u Bitvy na polích Pelennoru řešil jak Altar šalamounsky obešel Richarda Berga v kreditech, tak koukám, že se zase pochlapili :)

23.11.2009 10:47:18

...
no já jsem málem uvažoval o koupi této české verze, ale jak tak čtu...děkuji nechci :)

23.11.2009 10:56:50

Colossal Arena
Zkusim se zeptat Bouchiho, proc to tak udelali. Nebo to mozna stihne vysvetlit sam, docela sem myslim chodi...

23.11.2009 11:19:59

Ceske vydani
Tak Bouchi psal, ze se nakonec po domluve s Kniziou rozhodli vydat puvodni verzi hry, nikoliv novou verzi od FFG - duvodem pry byla predevsim cena, takhle to vyslo levneji... Altar pry v pripade uspechu hry vyda za rozumny peniz rozsirujici balicek.

Co se tyce toho, ze Altar neuvadi - na jejich strankach je pdf s pravidly, tam je to psane, takze pozjistit se to IMHO da. Na druhou stranu bych taky necekal, ze to bude vychazet ze starsi verze... Toto je nazor muj a nepsal mi ho Bouchi, aby nedoslo k dezinterpretaci...;)

23.11.2009 14:21:33

fuuha :(( normalne neverim
..neviem si to predstavit s 8 postavami..teda viem, ale nie ako 'pripad uspechu'..skoda veru, uplne to redukuje hru
no co uz no.

(a cely ten 'argument' je tak trochu dost divny imho, radsej nerozoberat, nekomentovat co)

23.11.2009 16:04:00

to Longshanx
..a ktore 4 teda chybaju???

23.11.2009 16:07:56

2 .klopcik
Chybi Gorgona, Serafim, Kyklop, Demon, rozhodci.

23.11.2009 19:10:38

2 Aneken
Hm, pekne, ale ten navod je tam jak dlouho, coz? Urcite ne od pulky rijna, kdy zacaly predobednavky.
Nicmene, vedel jsem, ze kupuju tak trochu kocku v pytli, a jak jsem tehdy chtel podporit ceske vydavatele (porad jich neni dost), tak jsem se ted chtel podelit o sve dojmy. Celkove bych to shrnul na tri hvezdicky z peti, coz je porad lepsi nez dratem do oka.

23.11.2009 19:20:42

.klopcik

...apropo
..navrhujem rozlisit tieto dve hry v systeme, nech hodnotenie jednej neovlivnuje to druhe.. su to predsa rozne hry, resp. nie su to rovnake hry.

23.11.2009 23:07:55

Longshanx
No ja to nijak neobhajuju (i kdyz duvod chapu), taky by mi vic sedelo, kdyby vysla ta lepsi verze. Jen me zajimalo, proc to tak bylo a kdyz mi Bouchi napsal, tak jsem to dal sem. U Altaru je ten problem, ze jsou male vydavatelstvi a vetsina veci tak je pomerne low-budget...
Jinak jsem na to zvedav, anglickou verzi jsem nehral, ceskou asi zkusim:)

24.11.2009 10:27:11

Re
Chápu, že vydávat u nás hry je drahý špás, ale pokud se cena FFG verze, která je bohatší neliší od chudší verze od Altaru, obávám se, že se to nějak extra prodávat nebude...

24.11.2009 11:50:11

nekolik poznamek a vysvetleni
Longshanx: Jestli je krabizka ceskeho vydani ctyrikrat vetsi, jak potom hodnotis krabici FGG vydani, do ktere by se ta ceska vesla (objemove) nejmin trikrat?

Co se tyce poctu priser: Slo o krok do neznama a ne zrovna malou investici (vyroba tech karet fakt neni levna zalezitost). Vzhledem k tomu, ze uz kdyz nam Knizia tu hru nabizel, tak rikal, ze FFG vydani v sobe zahrnuje i rozsireni (ze zakladni verze ma jen 8 nestvur), rozhodli jsme se po jeste dalsi konzultaci s nim vydat napred zakladni verzi a bude-li hra mit dostatecny uspech, tak za pristupnou cenu i rozsireni se zbylymi nestvurami (a rozhodcimi).

.klopcik: Ale ta hra byla puvodne nadesignovana pro tech zakladnich 8 nestvur.

Eyron: Pokud vim, tak FFG verzi nabizi Hras za 550. Ceska zakladni verze je za 450. Rozsireni bude maximalne za 150. Rozdil tedy nejvys 50 Kc. (Dodatecny zisk pro Altar nulovy, cena bude nastavena tak, aby ten rozdil oproti souhrnnemu vydani pokryl akorat naklady na obal pro rozsireni. Financni riziko ovsem vyrazne mensi.)

24.11.2009 14:06:43

DD

rozsireni
No je sice fine ze vice mene ceska verze bude i s rozsirenim o pouze o 50Kc drazsi, coz je za cesky preklad pro spoustu lidi prijatelna investice, ale je tady ta otazka jestli to rozsireni bude. A jak bylo uvedeno to zalezi na prodejnosti hry, takze spousta lidi sahne po jistote a to FFG verzi.

24.11.2009 14:20:22

Bouchi
Krabici FFG nehodnotim - ta se mi do ruky nedostala. A na velikost si nejak zvlast nestezuji, chapu, ze je vzdy vysledkem nejakeho kompromisu.
------
Jinak abych uvedl vec na pravou miru, karty jsou vetsi nez karty Citadely, maji rozmery 5,7 x 8,8 cm, takze si nejsem jisty, ktery z obalu pro ne bude nejvhodnejsi.

24.11.2009 22:30:35

Longshanx
Krabica od FFG bola fakt zbytocne velka a tusim som ju este ten den vyhodil.. je sice pravda, ze ak by som koli letu nepocital kazdy gram a mm v batohu, mozno by som si ju nechal, ale v zasade mi vobec nechyba, mam to cele v pytliku a je to super;)
..ale tusim to FFG vydalo aj v nejakom kompaktnom, cestovnom baleni..

..a mohol by si plz zavesit nejake obrazky? som fakt zvedavy na tie karty;)

[nahodou som nasiel dnes porovnanie starej Colossalky s Galaxy The Dark Ages http://www.panix.com/~sos/bc/galaxy.html ..ak by niekoho zaujimalo;]

24.11.2009 22:48:35

obrazky
V eshopu Altaru je u hry i vyrez ze zadni strany krabice, na ktere jsou mj. obrazky nekterych karet, takze 6 nestvur z 8 muzes videt na
http://obchod.altar.cz/images/altar/colossal-arena-front_01.jpg

24.11.2009 23:21:09

obrazky
fiiha no vyzeraju teda fakt nadherne!! ..ide z toho fajna atmoska.. (teda aspon co rozlisko dovoli:)
..dufam, ze to vide kompletne, fandim!)

25.11.2009 00:27:33

ta"jemná"

hrál
tedy někdo tu "očesanou" českou verzi od Altaru? Přemýšlím o koupi a nevím, zda stačí koupit českou verzi. Kdo hrál, prosím, podělte se o zkušenost.

2.6.2010 14:30:31

ta"jemna"
Hra samotna je celkem zabavna, zkousel jsem to ve dvou, trech a peti hracich, a v kazdem poctu mela neco do sebe. Po vice hrach by clovek sice uvital zpestreni (ktere dalsi ctyri gladiatori muzou prinest), ale zas tak rychle se neohraje.
Jediny problem ve dvou hracich spociva v Ettinovi - kdo ho ovlada, ma celkem velkou sanci vyhrat. Toto by opet mohl vyresit vetsi vyber bojovniku.
Co se tyce kladu ceske verze: Obrazky mi prijdou hezci nez u FFG, vyhodou je cesky text popisujici schopnosti gladiatoru primo na kartach, cena je nizsi.

2.6.2010 17:31:41

a+
mala vyhoda je, ze netreba triedit z balika (pred ci pocas hry) bojove karty tych postav, co prave nehraju, coz trochu-dost zrychluje hru;)

tejemna: chod do toho! kartovka jak vino!:) +priblizi sa vydanie dalsich 4 postav;) ..snad..

Longshanx :ten ettin, to som si moc nevsimol..ale po 3. riadku moze byt za istych okolnosti stav na neho 3:3, coz je bez tajnej celkom fit :-D

2.6.2010 17:52:24

Alaří verze
Já koupil a neprohloupil, není to žádná megabomba, ale neurazí, je to hezká hra. Zatím jsme jen nepřidali prvek vyjednávání, který doporučují v pravidlech, zkoušeli jste vyjednávat?

2.6.2010 18:57:38

eyron
od doby, co jsme hráli warrior knights tak vyjednáváme úplně ve všem a kdykoli ... :D

2.6.2010 20:45:19

ta"jemná"

díky
všem,moc se i líbí obrázky, téma a karetky dost můžu :-) jen mám ještě trochu pochybnosti, vzhledem k tomu, že budu hrát většinou ve dvou...

3.6.2010 09:26:54

Ve dvou
To je právě otázka. Ve dvou je to maličko jiná hra. Hrací plán se totiž málo mění. V pěti lidech tam je mnohem méně taktiky. Ve dvou neni vyjednávání. Rozhodně se to dá hrát ve všech počtech.

3.6.2010 09:45:29

ta"jemná"

takže
taktika ve dvou funguje?

3.6.2010 09:53:18

Vybíráme z Bazaru

Nemesis: Lockdown + Stretch Goals (KS)
Nemesis: Lockdown + Stretch Goals (KS)
Akt. cena: 3199 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas