nepřihlášený

přihlásit

registrovat

ColorPop

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Gigamic
Lautapelit.fi
Autoři: Lionel Borg
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

- „Che che ché!“
- „To snad ne! Si děláš legraci. Proč to jako děláš?“
- „Potřebuju modrý, no.“
- „Ale vždyť doteď jsi sbíral oranžový!“
- „Bejvávalo.“
- „Jasně, jasně... A co s tímhle teď asi jako dělat? Ale fajn, jak chceš...“

V logické hře Color Pop se až pět lidí snaží z hracího plánu „vymačkat“ všechny hrací kameny své barvy, a to dříve, než soupeři a ideálně tak, aby to samé znemožnili ostatním. Hra umožňuje také soupeření týmů.


Příprava hry:

Náhodně naházejte barevné knoflíky do připravených kolejnic, které vertikálně uchytíte do stojanu. Každý hráč si pak tajně vylosuje jednu barvu, jejíž knoflíky se bude následně snažit co nejektivněji dostávat z plánu.


Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích. Ve svém tahu musí hráč vymáčknout jednu dvojici/trojici/atd. sousedících dílků stejné barvy (ať už své, či cizí) nebo žolíků. Vymáčknuté dílky si hráč vezme (na konci jejich počet rozhoduje v případě remízy), zatímco na prázdná místa propadají výše položené knoflíky. Hrací plocha se tak neustále díky vymačkávání kamenů přeskupuje. To je vše a na tahu je další hráč.


Konec hry:

Hra končí, jakmile už hráč nemůže ze stojanu vycvaknout žádné sousedící dílky, protože se v něm už nenachází žádná dvojice (nebo větší skupina) sousedících dílků stejné barvy není. Následně se sečte, komu na plánu zůstalo nejméně knoflíků jeho barvy – tento hráč se stává vítězem hry.

Autor: j.akub