nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Coloretto Amazonas

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Abacus Spiele
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Coloreto Amazonas s dědou a dětmi

Autor: Mahr | 1 hodina 0 minut | 15.10.2020 | 0

Použitá hra: Coloretto Amazonas

Hráči: Mahr a 2 neregistrovaní

Já, Děda (Toník), Anička

Celkem jsme hráli sice 3 partie, ale jelikož jsme si zapisovali body a jako finální výsledek jsme brali až celkový součet bodů, provádím zde jen jeden zápis z hraní. Navíc v jedné partii hrál Toník místo Dědy.

Připomněli jsme si s Aničkou pravidla, Dědovi jsem je vysvětlil a šlo se na věc.

Hned první hru se Děda rozhodl převážně škodit ostatním. U své sbírky se zaměřil na zelenou hromádku (6 nově objevených druhů zvířat). Já jsem jel takticky na fialovou (4 karty se zvířaty) a hnědou (3 karty), abych měl co nejdřív kompletní sbírku-hromádku, a získal tak bonusové body. Aničce šly první na ruku mořské potvory, tedy modré karty. Zabrali jsme se do toho tak, že jsme si ani neuvědomili, že Anička nasbírala už třetí hromádku a hra tedy měla skončit. Hru jsme tedy ukončili, až když jsem chvilinku na to dokončil třetí hromádku já, což vlastně na konci celé hry (3. partie) ukázalo jako klíčové. Každopádně sečtením bodů v této první hře (kole) se stala vítězem Anička.

Anička 49b.

Já 44b.

Děda 21b.

Ve druhé hře se vyměnili hráči. Děda si dal pauzu, a místo něj nastoupil Toník. Tentokrát jsem tři hromádky nasbíral opravdu jako první.

Já 43b.

Anička 20b.

Toník (Děda) 29b.

Třetí kolo bylo zahájeno opět v původní sestavě (Já, Děda, Anička). Evidentě jsem balíček dokonale promíchal, jelikož se nikomu z nás nedařilo sestavit hromádku, a to ani třeba jen se třemi kartami. Nutno podotknout, že k tomu přispělo i velice dobré taktizování nás všech, kdy jsme se každý zaměřili vždy na toho, který se blížil k nasbírání plného počtu zvířat v daném sloupci. Zároveň si ale také každý z nás, jistil svůj "prioritní" slopec alespoň jedním zvířatem ve sloupci vedlejším, aby případně mohl odmítnout nabízenou kartu a neubrat si přitom právě ze své nejnadějnější sbírky zvířat. Nakonec se přeci jen podařilo Aničce a mě naplnit hromádku, avšak třetí kolo skončilo tím, že se vyčerpal dobírací balíček.

Třetí kolo skončilo tímto pořadím:

Anička 28b.

Já 26b.

Děda 17b.

Celkový součet bodů ze třech kol je tento:

Já 113 b.

Anička 97 b.

Děda 67 b.

Je možné, kdybychom první kolo skončili tak, jak se má, že by se vítězem stala Anička. Anička ale prohrávat umí, Dědovi, který je, co se karetních her týče, odkojen prším, žolíky a canastou, se hra velice líbila. Ocenil hlavně ty možnosti taktizování. No a já? Když nikdo neprotestuje, tak se přece "nejvyššího místa na bedně" nevzdám ;)

Důležité je, že jsme se s dětmi a dědou pobavili.

 

 

 

 

 

Odehráno v: Krušovice (Okres: Rakovník)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.

Vybíráme z aukcí

Dark Souls (EN) + 4 rozšíření
Dark Souls (EN) + 4 rozšíření
Akt. cena: 2990 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>