Colonial Twilight: The French-Algerian War, 1954-62

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Colonial Twilight: The French-Algerian War, 1954-62 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 300 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Brian Train
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak hrát za vládu?

Máte za sebou někdo úspěšné hraní za vládu (ať už sólo, nebo proti "živému" soupeři)?
Přijde mi, že vláda to má docela složité, protože suroviny dostane pouze v propaganda fázi (nemá žádnou operaci/aktivitu, kterou je může získat v průběhu hry) na rozdíl od partyzánů, kteří můžou pohodlně extortovat. Taky vítězná podmínka (support + commitment) celkem trpí na to, že napřímo commitment ovlivnit nelze (mimo přesun jednotek do out-of-play v propaganda fázi) a support dost jednoduše sundávají partyzáni terorem. Sice se do support sektoru nemůžou přesunout bez aktivace, ale můžou se tam rallyovat. Navíc sundaný support znamená další zmenšení příjmu surovin pro vládu, pokud je ve hře Gaulle. A pokud není, musí mít vláda jednotky v available, což celkem bolí, vzhledem k tomu, že na plánu je jich potřeba spousta.
Regiony bez populace jsem nakonec úplně ignoroval vzhledem k tomu, že se do nich nemůže dostat policie mimo Deploy, takže Neutralize nepřipadá v úvahu, nemožnost přesouvat najednou policii i vojáky v rámci standardní operace v podstatě efektivně ruší nějaké rozumné využití Neutralize - jediná možnost je nechat si všude aspoň jednu kostku policie, ale to pak zase chybí v Available a na Garrisonu, pokud chce člověk něco odkrýt v horách (které jsou na téměř všech strategicky významných územích)...
12.7.2019 14:53:30

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět Deluxe CZ
Zaklínač: Starý svět Deluxe CZ
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas