Coimbra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk, Renesance
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: undefined
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Flaminia Brasini
Virginio Gigli
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál už někdo?
31.10.2018 07:59:11

....

Též mě zajímají nějaké reference....

8.11.2018 19:00:38

Dojmy po 2 hrach
Hrali jsme 2 hry po sobe ve trech hracich.

V prvni rade bych zminil ze uz to priste nechci hrat mene jak v plnem poctu. V mene jak 4 hracich je tam dummy player. Jsou to defaultni kostky, kteryma dummy player bere karty. Moc nechapu k cemu to tam je, ale byl to pro me rusivy element kdy jsem porad musel resit, kterou kartu si vezme. Podle me by stacilo vice optimalizovat pocet kostek a popripade ubrat z nabidky karet kdyz hraje mene jak plny pocet.

Jinak hra to neni spatna. Ale velmi tezko se hraji prvni hry kdyz clovek nezna karty. Takze to neni moc hra vhodna pro novacky. Ani po tech dvou hrach poradne nevim jake karty brat a jak optimalizovat postup na ctyrech ruznych tracich.

Mozna mi vice sedi hry, kde kazdy hraje a hazi se svyma kostkama (marco polo) nebo kde jsou kostky spolecne pro vsechny ale nedraftuji se (el magnifico).
Takze kdyz.

Takze za me dobra hra, rad si zahraji znovu (ale pouze ve 4 hracich). Pokud bych si mel ale vybrat jestli coimbra nebo el magnifico, beru radeji to druhe.

(Jeste musim nekdy zkusit pro porovnani Grand Austria Hotel. Tam je podobny prvek kdy si hraci vybiraji ze spolecneho poolu kostek)

9.11.2018 08:48:23

Dojmy po jedné hře 4hráči
Hrál jsem zatím jen jednou, takže těžko soudit.

Hráli jsme ve čtyřech, takže dummy player nebyl.

Propojení barvy kostky, hodnoty kostky, a její ovlivnění toho co tím získám, a kolik mě co bude stát, je podle mě super. Nám teda bohužel utekl bodově hráč, který kromě jiného hodně běhal s mnichem po mapě, ale hráli jsme všichni poprvé a těžko říct, jestli to byla jen náhoda.

Téma si tam člověk může najít, ale podobně jako v Lorenzovi, jde o mechaniky, ne o téma.

Graficky moc pěkné, i když je to taková diskotéka, dává to smysl.

Chyběl jsem u setupu, a netuším, co všechno se pro hru vybírá a co zůstává v krabici. Karty jsou v každé hře vyloženy všechny. A myslím, že ty místa na mapě taky. Jen je to náhodně rozmístěno. rozmístění těch míst na mapě asi nemá až tak zásadní vliv, minimálně takový byl pocit. Karty co se objevují v nabídce je skoro jedno v jakém pořadí přijdou.

Za mě určitě palec nahoru, podobně jako u Lorenza, určitě rád znovu zahraju:)

9.11.2018 10:55:58

Kame
míst je víc, stejně tak karet výprav ;)

9.11.2018 13:18:14

dummy
Dummy player je pro mě instant pass, nesnáším tuto mechaniku a bohužel jsme na hraní jen tři.

Škoda, měl jsem velká očekávání od těchto Italů, dělali mou nejoblíbenější hru Údolí Králů.

10.11.2018 12:34:46

Dojmy

Prekvapuje ma čo Beholder píše, ja sám neznášam keď je v hre fiktívny hráč, ale v tejto hre ani neviem či sa dá o ňom vôbec hovoriť, áno je tam jednoduchý mechanizmus ktorý vyradí v určitej fáze niektoré karty z hry , mne to neprišlo rušivé a vôbec mi to nevadilo.
Čo mne vadilo:
1. Tento typ grafiky sa mi vôbec nepáči, ale to je aj vec vkusu.
2. Keď si sadám k novej hre tak čakám nejaký nový nápad, ale v tejto hre som nevidel nič také čo by som nevidel už niekde inde.
3. Hra nemá príbeh, je to čistá mechanika.
Čo sa mi páčilo:
Mechanizmy sú zaujímavo pospájané a dobre fungujú, hra má napätie a netrvá príliš dlho. Jedna z mála hier (pri tom množstve) po dohraní ktorej som si povedal, že by som si to ešte chcel zahrať.
Kupovať si to nebudem :-)

17.11.2018 15:17:56

Springb
Rusive to pro me bylo v tom, ze hraci berou karty podle barvy kostek. Dummy bere podle hodnoty nejvyssi kartu a kdyz jich je vice tak tu nejvice nalevo (aspon tak jsme to teda hrali).

Takze jsem se musel soustredit na barvy (hraci) + na hodnoty (dummy). Kdyby dummy nebyl, tak se soustredim jen na barvy.

Neni to nic co by clovek nezvladl, ale bez dummy hrace by to proste bylo lepsi.

17.11.2018 15:35:52

Farby

Pri kupovaní kariet nie je farba kocky dôležitá. Toto ste asi nehrali dobre. (Alebo my) :D

17.11.2018 15:47:56

springb
Aha, máš pravdu. Tak to jsme hráli blbě :)

17.11.2018 17:20:40

Vybíráme z Bazaru

Euthia insert, poradce, pytliky a kartonove panely
Euthia insert, poradce, pytliky a kartonove panely
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas