Člověče, nezlob se

xxxxxooooo hodnoceno 194x (Seznam vlastníků)

Člověče, nezlob se - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 400
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Úpravy

Asi mě budete mít za naprostého kreténa, ale chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás nezná nějaké úpravy, které by tu hru oživily? Já vím, že je to hra z pravěku, dávno překonaná atd. Ale říkám si, že po nějakém mnohahodinovém sezení u hry, kde se hodně přemýšlí, by to pro správnou partu škodolibých lidí mohlo být solidní oživení herní seance.

A nepište mi, prosím, tipy na jiné, mnohem lepší a zábavnější party hry. Mě zajímá pouze a jedině, jestli neznáte nějaké triky, jak udělat zábavnějším takovou pitomost jako je Člobrdo?
10.4.2018 20:39:34

Mam :)
Na niecom som pracoval minuly rok. Su tam akcne karty ktore skryvaju udalosti predmety a nepriatelov. Je tam toho viac a ked som to testoval malo to celkom uspech. Je tam toho viac ale asi hladas nieco co vyslo oficialne.

10.4.2018 20:45:50

DeskoFanatik
Ta tvoje úprava zní trochu jako Talisman ;-). Každopádně mně se nejedná o nějakou oficiální úpravu, ale jestli jste to třeba někdo doma nehráli s nějakým oživením.

Já zatím slyšel o jednom zajímavém vylepšení, a sice že na čtyřku se hráč může rozhodnout táhnout zpátky a tím se dostat za záda svého pronásledovatele.

10.4.2018 20:55:01

Matfyzácké člověče
http://www.deskovehry.info/pravidla/matfyz.htm

10.4.2018 21:49:58

inspirace
Pro inspiraci se podívej na původní "verzi" člověče, na starověké Pachisi nebo Chaupar:
https://www.mastersofgames.com/rules/pachisi-rules.htm
---------------------------------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"
Deskoherní výzva Zatrolených her
Občasný recenzent na Hrajeme.cz

11.4.2018 13:45:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Matfyzácké člověče
Připojuji se s tipem na Matfyzácké člověče, drobná změna pravidel z toho udělá mnohem více strategickou, mnohem více škodící a mnohem více zábavnou hru...

--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

11.4.2018 16:54:55

Človeče nehnevaj sa – Útek z temnoty
Pokúsim sa trošku predstaviť moju verziu človeče nehnevaj sa. Začal som s tým, že som vytvoril herný plán, ktorý je v podstate totožný s tým z pôvodnej hry akurát na ňom pribudli 2 symboly. Symbol meste, kde hráč môže nakupovať predmety a najímať si zločincov a symbol „?“ čo znamená že hráč ktorý stúpi na toto políčko si potiahne kartu z balíčka. Balíček obsahuje jednoduché udalosti (posuň sa vpred, vzad, okradli ťa, zranil si sa a strácaš 1 kolo a pod.), predmety a nepriateľov. Hra je témou zasadená do fantasy sveta, takže vaše figúrky sú uväznené vládcom zla a ich úlohou je dostať sa domov. Na začiatku má každý už 1 figúrku/hrdinu v hre. To preto aby som predišiel nekonečným pokusom hodiť 6. Ďalším spôsobom ako dostať svoju figúrku/hrdinu do hry je podplatenie dozorcu. Hráč bude počas svojej cesty získavať mince a môže ich využiť okrem iného aj na podplatenie dozorcu a tým sa vyhnúť pokusom o hodenie 6. Ďalej som zmenil spôsob vyhodenia hráčovej figúrky. Hráč ktorý stúpi na políčko s iným hráčom je útočník a druhý hráč je obranca. Útočník teda hodí kockou a obranca sa snaží hodiť rovnaké alebo väčšie číslo. Obranca môže útočníka poraziť/vyhodiť len v prípade, že hodí aspoň o 3 viac. Pomocou predmetov si hráč zvýši šancu na hod vyššieho čísla tým, že získa na hod ďalšiu kocku. Predmet somár zase pridáva ďalšiu kocku k hodu na pohyb. V poslednej úprave som každú figúrku očísloval 1-4. Tým pádom každá figúrka získala špeciálnu vlastnosť, napr Bojovník: pri hode kockou na útok si k hodu pripočíta 2. Cestovateľ: na konci pohybu sa môže posunúť o 2 políčka vpred alebo vzad atď. Talisman som nikdy nehral ale z toho čo o tom aspoň trochu viem tak sa to tomu dosť podobá ale je to oveľa svižnejšie a rýchlejšie. Je tam ešte pár vecí ktoré som zmenil, tak ak by niekto chcel viem poslať PDF kariet udalostí, predmetov, nepriateľov, hrací plán, dosky hráčov, dosku trhu a pravidlá ktoré ale nie sú zatiaľ v stave že by sa to dalo na 100% pochopiť 

11.4.2018 17:13:31

Hexentanz
To je taková německá varianta. Kde na první pohled vypadjí všechny figurky stejně jen zespodu figurky je barva. Takže vlastně hraješ člověče ale musíš si pamatovat které byly ty tvoje původní figurky.


Pracuji v www.rajdeskovek.cz

11.4.2018 17:14:10

Moja uprava
Tak pridal som na stiahnutie ukazku kariet, ktore pouzivame a nizsie v diskusii je strucny popis toho ako som si clovece upravil.

22.4.2018 16:44:04

dog
místo kostky karty
https://boardgamegeek.com/boardgame/2633/dog
tanec čarodějek je výborná verze. I to matfyz. není zlý, jen to protáhne hrací dobu.

HRASoprodejce

22.4.2018 17:01:29

Vybíráme z Bazaru

3D tlac komponentov,insertov,figurok....
Akt. cena: 1 €
Končí za: 12 dnů

Offcanvas