nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Clouds

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Blue Orange Games
FoxGames
One Moment Games
Autoři: Grégory Oliver
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Podívej, ten obláček vypadá jako pirátský koráb. A hele, teď se změnil na domek!

Cloud Mine je dětská hra procvičující představivost a paměť. Cílem hry je nalézt a správně spojit odpovídající dílky obláčků. Hru lze hrát v kooperativní nebo kompetitivní (soutěživé) verzi.

Kooperativní verze

Příprava hry:

Zamíchejte všechny dílky obláčků a rozložte je na stole lícem nahoru (obláčky nahoře). V kooperativní variantě odložte karty s obrázky do krabice.

Průběh hry:

Nejmladší hráč zapíná časomíru nastavenou na 2 minuty a hráči se společnými silami snaží nalézt dvojice obláčků, které patří k sobě a vytváří obrázek např. letadla ap.

Konec hry:

Hráči vítězí, pokud naleznou všech 15 dvojic v časovém limitu 2 minut.

Kompetitivní verze

Příprava hry:

Zamíchejte všechny dílky obláčků a rozložte je na stole lícem nahoru (obláčky nahoře). Hráči si zvolí, zda budou hrát s kartami obrázků s modrým pozadím (věrný obraz) nebo s červeným pozadím (obtížnější varianta). Zamíchejte 15 karet a uložte je tak, aby pozadí karty, které jste vybrali, bylo naspodu.

Průběh hry:

Nejmladší hráč odkrývá první kartu. Hráči se nyní snaží co nejrychleji nalézt dvojici obláčků. Hráč, který nalezte  správnou dvojici, vykřikne a zkontroluje, zda jsou to správné obláčky. Pokud je vše v pořádku, obláčky se ponechají na místě a hráč si vezme kartu obláčku jako vítězný bod. Pokud hráč nalezl špatné obláčky, již se v daném kole do hry nezapojuje. Během kola se hráči nesmějí dotýkat obláčků.

Konec hry:

Hra končí, jakmile dojdou karty obláčků. Vítězí ten hráč, který získal nejvíce karet.

Autor: chejnik

Další názvy této společenské hry

  • Obłoczki