nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cleopatra and the Society of Architects

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Bruno Cathala
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V Egyptě se připravuje stavba honosného paláce a Kleopatra nabízí nesmírné bohatství architektovi, který pro ni tento palác vybuduje. Slíbená cena je tak vysoká, že stavba přilákala nejvýznamnější členy Společenství Architektů a nelítostné soupeření může začít. Navíc se mezi lidmi šušká, že někteří stavitelé jsou pro vítězství připraveni využít i služeb podsvětí včetně uctívačů krokodýlího boha Sobeka.

Rodinná společenská hra je zajímavá tím, že hráči budují skutečně trojrozměrný palác z různých dílů jako jsou zdi, vstupní dveře, obelisky, sfingy a další. Každý hráč se snaží nasbírat v průběhu hry co nejvíce Talentů (staroegypské peníze), které získávají za každou postavenou část paláce.

Při hře musí hráči získávat návštěvou Tržiště suroviny a za ně pak mohou stavět části paláce. Ty jsou připraveny v Kamenolomu, kde si je architekt musí osobně vyzvednout. Pak již nic nebrání v rozšíření paláce o tuto jeho část, za což hráč získává odměnu podle postavené části.

Kromě obyčejných karet surovin je možné získat i tzv. "poskvrněné" karty surovin, které sice hráči poskytují více suroviny (např. 2 dřeva oproti běžné kartě s 1 dřevem), ale při jejich použití hráč získává amulety korupce. Ty si hráč musí vzít i při využití služeb různých pochybných postav (Pašeráků, Kurtizán, Žebráků a dalších), které často bývají velice lákavé a mohou hráči výrazně pomoci.

Pozor ale na to, že na konci hry je nejzkorumpovanější architekt (má nejvíce amuletů korupce) předhozen Kleopatřiným krokodýlům a až ze zbývajících hráčů je určen vítěz hry (dle počtu získaných Telentů).

Autor: Zeus

Další názvy této společenské hry

  • Kleopatra und die Baumeister