Claustrophobia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Autoři: Croc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reedice

Monolith bude zkoušet "nový typ" Kickstarteru a naplno přizná, že je to stejně již pouze předobjednávkový systém. Ze svého zafinancoval a nechal vyrobit 10 000 kopií revidované verze (papírově pokračování) Claustrophobie; upravil grafiku, přidal figurky, do jedné krabice nacpal základ, původní první rošíření i kousek toho druhého, mírně doladil pravidla. Nebudou žádné stretch goals, prostě jen objednávka s doručením o dva měsíce později. Video unboxingu: https://youtu.be/WkFwekye_zQ
22.10.2018 23:41:55

...
Vypadá to pěkně, ale škoda že to nebude kompletní. Součástí krabice bude původní základ, 1. rozšíření, ale už jen 2 dílky mapy z druhého původního rozšíření (kde je toho ale jak jsem koukal daleko víc).

23.10.2018 08:54:57

Obsah
Zase tam bud příznivější cena, tuším jsem četl něco přes 70 dolarů (nejsem si 100% jistý, cenu psali na FB, ale je to už nějaká doba) + poštovné. Stara edice by tě vyšla v kompletu na 3000 Kč.

Bylo by dobré, pokud jsou zájemci domluvit se a podělit se o poštovné.

23.10.2018 09:12:59

Cena

79 Dolarů + poštovné +/- 20 dolarů.

---

Pokud uspějí, tak mají v plánu udělat ještě druhou vlnu, která bude již klasický Kickstarter, kde se bude čekat na výrobu. Do budoucna se světem Claustrophobie mají údajně velké plány čili bych ani to druhé rozšíření (či zcela nová) nevylučoval.

23.10.2018 10:41:43

KS live
Je to tu, počet krabic je omezen. Aktuálně pro Evropu zbývá nějakých 1500ks ;)

https://kck.st/2JJMVHJ
___
redaktor Deskofobie

7.11.2018 07:43:55

Scénáře
Na obrázku s tím, co hra obsahuje jsou dvě knížky. To jedno jsou pravidla. A to druhé je Kniha scénářů? Protože v pravidlech žádné scénáře nejsou.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

7.11.2018 08:15:58

MalcolmReynolds

Ano přesně tak.

7.11.2018 08:32:47

Spíš ne
Mám původní verzi s oběma rozšířeními a je to jedna z mála her, kde mi figurky nevadí, protože je to skvělá hra. Po shlédnutí toho videa s dojmy na KS, co je pod pravidly, mám smíšené pocity. Na jednu stranu je super, že hráč hrající za hrdiny může kompenzovat špatný hod použitím karet. Na druhou stranu se mi moc nelíbí, že ubrali možnosti hráče hrajícího za monstra (což je mimochodem moje oblíbenější strana). Takže asi zůstanu u původní verze.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

7.11.2018 08:44:24

Backnuto

Já to beru. Původní verzi nemám a tady dostanu za dobrou cenu základ i první rozšíření, plus dva mapové díly z druhého. Ten limitovaný, očíslovaný artwork je jen třesnička. :) Podle toho co jsem viděl a četl, tak těmi kartami s možností upravit hod na již uzavřenou statistiku, odstranili největší slabinu hry a hráč za hrdiny se míň dostává do situace, kdy nemá co hrát. Úpravu druhé strany bohužel nemůžu posoudit a doufám, že to mají promyšlené. :)

7.11.2018 08:55:18

Mizy
Snad to otestovali pořádně. Na jednu stranu je opravdu otravné, když hráč hrající za hrdiny nemůže pořádně nic udělat, protože mu nepadly kostky. Na druhou stranu partie, které jsem odehrál, byly vždy zakončeny dost těsným vítězstvím pro jednu nebo druhou stranu, takže se bojím, aby se tím misky vah nepřevážily až moc na stranu hrdinů.

Navíc teď jsem si porovnal novou a původní desku osudu a zjistil jsem, že ty možnosti, které vypustili, byly moje nejoblíbenější. Pokud nebudou nějaké pořádné schopnosti u "hlavních" démonů, tak mám obavu, že to bez těch chybějících možností bude mít hráč hrající za monstra dost těžké.
---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

7.11.2018 09:02:09 | Upraveno autorem (porovnej)

....

No ..... taky zůstaneme u stávající edice.
Že nepadaj kostky ... ta hra o tom tak "trochu je" :o)
Baví nás ta .... beznaděj.

7.11.2018 18:51:57

.....
backnuto

Mizí to docela pěkně. Z ranních 1500ks je už jenom nějakých 960......

7.11.2018 19:02:59

Vybíráme z Bazaru

Divočina
Divočina
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas