Claustrophobia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Autoři: Croc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Právě jsem nahrál překlad pravidel, tak jestli projde, budeme moci začít uvažovat nad jejich kritizováním, modifikováním, rozšířováním, a przněním všeobecně :)
P.S.: bohužel se mi nepovedlo sehnat kompletní verzi, takže chybí scénáře.
16.1.2010 17:45:46

jejda
Teď koukám, jaké jsem čuně... nechal jsem tam ještě dost překlepů, takže jakmile se to objeví, nahraju rovnou aktualizaci.

19.1.2010 21:29:11

Danse
Muzu ti o vikendu scenare nascanovat, pokud bys chtel, mam to doma v Brne. Pripadne muze zitra nascanovat bracha. Jinak diky!;)

19.1.2010 23:29:35

už!
Tak jo, po dvou měsících jsou pravidla konečně nahrána :)
(škoda jen, že hru jsem už zatím stihl zase prodat...)

16.3.2010 11:56:47

Danse
Copak, nesedla ti?

16.3.2010 12:00:52

aneken
Podle pravidel jsem asi čekal něco trošku jiného - na papíře to vypadalo hezky, ale hra samotná byla možná až moc primitivní a po nadšení z prvních pár her přestala být chuť to zkusit znova.

16.3.2010 14:23:54

Aneken
ahoj Aneken,
ak by si mi poslal tie scenare tak by som to mohol skusit prelozit. Vyzera ze na tom nikto nepracuje a uz dlhsie som chcel nieco pre ZH spravit :)
Hru doma nemam, videl som ju parkrat a celkom ma zaujala tak by som sa s tym aspon blizsie zoznamil.

24.2.2011 13:01:50

lotusmonk
Ok, poverim Hrabinha, at ti to naskenuje;) Posli mi plis do PM svuj mail, at ti to muzem poslat...

24.2.2011 14:09:05

Aneken
Ahoj, stale plati ta moja ponuka/prosba prelozit scenare.
Rad by som to spravil ak sa to bude dat.

2.10.2011 16:42:05

l0tusmonk
Ahoj, chápu to dobře, že sháníš oskenované scénáře z pravidel? Bych ti je mohl zaslat na e-mail, když mi do pošty napíšeš e-mailovou adresu. Ale budu mít možnost až tak za týden.

16.10.2011 21:25:50

FAQ
Pokud někdo netušil (jako já), tak na BGG dost zásadní Errata a FAQ:
http://boardgamegeek.com/filepage/51596/claustrophobia-faq

14.12.2011 18:51:12

Eyron
jj, celkom dost zasadne..hlavne poznamka ku tym dvom scenarom je ultimatna, som sa aj cudoval, ze je to pre ludi nake moc lahke..
(preklad FAQ uz caka na schvalenie btw)..

..kazdopadne, uplne pofiderne mi pride to, ze reprrint z 2011 potrebuje errata z 2009.. v kutiku duse som dufal,ze tomu tak nebude:) ..ale sak nech je vesmir v harmonii a bez zavisti majitelov starsich printov coo;)

20.12.2011 14:52:01 | Upraveno autorem (porovnej)

FAQ
Pokud to někomu uniklo, tak nedávno vyšla 3. verze FAQ:

http://files.boardgamegeek.com/file/download/8k3ewf2epq/ClaustrophobiaFAQv3.pdf?

Bude to někdo překládat? A jak to vypadá s překladem oficiálních a popř. doplňkových scénářů?

10.7.2012 14:20:07

Aillas
jj, je to len par (4) preformulovanych viet/odstavcov; inak nic, co by v zasade nebolo v predchadzajucej verzii (si myslim) + zbytocne vysvetluju veci, co su uplne jasne z beznych pravidiel.)

E: ako preklady, to netusim.. ja som trochu rozmyslal nad pravidlami z DeProfundis, ale asi to nema moc vyznam, kedze scenare neplanujem vobec:/

10.7.2012 17:46:15 | Upraveno autorem (porovnej)

The survivors
Jak je to teda s umístěním východu u tohoto scénáře? Řekněme, že kostka, která ukazuje jak daleko je východ je na 9. Mám move 2 a objevím další čast a kostka se přetočí na 0. Můžu okamžitě nasadít desku východu a druhým movem utéct z podzemí? Podle erat zde vystavených se dá východ až další kolo poté, co bylo na kostce otočeno poslední číslo (čili 0), ale týká se to taky situace, kdy mám ještě k dispozici move a mohl bych utéct?

11.8.2012 19:09:17

skyfire
och vdaka za upozornenie, musim chybu opravit, mea culpa..
**
V scenári “Hit them Where it Hurts” a v scenári “A Breath of Fresh Air” umiestni posledné pole až po tom, keď sa kocka pretočí na svoje konečné číslo a nie hneď v momente, kedy sa kocka na toto číslo pretočí.
**
(myslené podla Croca-autora: exit je 11ty a nie 10, V Tvojom príklade by si mohol takto uniknúť!)

11.8.2012 20:22:44

OK a ještě dotaz
Karta Demonic Possesion - v eratech je napsáno, že když se hovoří o Condemned wariors, tak se to netýká vykupitele. Takže když použiju tuhle kartu a na jednom místě stojí vykupitel a ještě třeba Brute, tak k útoku nemůžu použít vykupitele?

12.8.2012 08:34:11

Ještě jsem si vzpoměl
Jak je to s Blunderbuss? Má +1 combat, ale platí to jen když střílím na vedlejší dílek nebo můžu +1 combat využít i když bojuju klasicky na svém dílku s příšerami které se na něm taky nachází?

12.8.2012 08:54:31

re
ad Demonic - ano, jak píšeš, v tomto příkladu může zaútočit jen Brute (ale cílem jeho útoku samo může být vykupitel)
ad Blunderbuss - přidává +1 i při útoku na stejný dílek

12.8.2012 10:32:20

Eyron
jen Brut? Ti dva trestanci ne?

12.8.2012 11:00:35

Dotaz na scénář?
Ve scénáři Holding back the Invasion vyhrají lidé, pokud odkryjou dílek s pokladem, uloží tam bombu a začnou své další kolo nevyčerpaní. Otázka : Může tam tu bombu uložit jen ta postava, která dílek otočí? Jde mi o to, že co když dílek otočí postava, ale já ji do jejího dalšího kola zabiju, tak jestli tam může v dalším průběhu hry dojít jiná postava a znovu položit bombu. A ještě podotázka. Píše se : ,,Pokud položí bombu a do začátku dalšího kola je nevyčerpaná´´. Pokud tam postava došla, tak logicky musela být nevyčerpaná, znamená to, že když já ji nezabiju, tak si hráč za lidi musí ještě následující kolo hodit kostkama a postavě co položila bombu musí dát kostku, která ji nevyčerpá?

27.8.2012 20:34:43

Doupe
Ako je to s tymto dielom podzemia? V pravidlach pisu, ze pre objavenia troglodytov neplatia ziadne obmedzenia. Znamena to, ze sa tu mozu objavit aj ked sa na tomto policku nachadza ludsky protihrac? A limit 3 jednotiek na jeden diel tu predpokladam tiez neplati, ci?

31.8.2014 10:25:01

doupe
Neplatia obmedzenia len na to nasadzovanie trogloditov (nepritomnost ludi + vychod z "tunelu do tmy"), tzn mozu sa v laire objavit aj ked tam su ludia a aj ked su vsetky strany tohto dielku uz preskumane..
Limit 3 bojovnikov samozrejme plati, coz technicky suvisi imo s pohybom, nie nasadzovanim..
(limit 3 neplati len ak je vyslovene uvedene ako specialka dielika podzemia)
GL.

31.8.2014 20:58:42

Vybíráme z Bazaru

Mořeplavci
Mořeplavci
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas