Clans of Caledonia

xxxxxxxxxo hodnoceno 101x (Seznam vlastníků)

Clans of Caledonia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Juma Al-JouJou
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ve dvou? Stále baví?

Ahoj.  Uvažuji o středně těžké hře pro dva, která by nás bavila i po 50 hrách. Pár her jsem odehrál na BGA, avšak na BGA a “na živo” je rozdíl.  Jakou máte zkušenost hry ve dvou hráčích a baví vás stále? Díky.

15.8.2022 20:57:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Síce osobne som hral len v 4, ale prišlo mi že postupne to strácalo na znovuhrateľnosti, jednotlivé klany sú síce odlišné, ale buď s tak špecifickou stratégiou (predaj mlieka za 8) ktorá je viac-menej každú hru rovnaká alebo sú si podobné (extra worker, obchodníci do začiatku) kde opäť po pár hrách robíš to isté, a za mňa variabilné bodovanie kôl a bonusy z prístavov nie sú dosť aby urobili jednotlivé partie výrazne odlišné. Predpokladám že v dvoch to bude podobné, ak nie horšie

15.8.2022 21:58:16

Mně přijde, že znovuhratelnost je dobrá. Já to hrávám sólo nebo ve třech a díky rozdílným klanům, bodovacím destičkám, náhodně rozložené mapě a náhodným zakázkám to je dostatečně variabilní.

Pokud byste ale chtěli něco těžšího (ani ne tak pravidlově, jak tím, jak pozorně to člověk musí hrát) a skvělého ve dvou, tak bych řekl Gaia Project. Tam znovuhratelnost a variabilita je ještě vyšší, tu hru miluju.

Chválený je i Brass: Birmingham, ač já ho hrávám ve 3-4.

Skvělé dvojkové Euro jsou pak Paladinové Západního království. Nebo Podmořská města.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

15.8.2022 22:08:33

My to ve dvou hráváme docela často, je potřeba počítat s tím, že si hraje tak nějak každý na svém písečku a každý si dělá co chce, aniž by ho ten druhý na mapě nějak omezoval (největší interakce je tak u desky s kontrakty, kdy jeden hráč druhému sebere kontrakt, na který se ten druhý chystá).

Co se týče znovuhratelnosti, nejsem z těch, koho by trápilo, že některá partie začne stejně (protože to neznamená, že tak musí i skončit), takže za mě cajk.

15.8.2022 22:34:02

Za me cajk

16.8.2022 10:24:46

Vybíráme z Bazaru

Descent 2nd: Shards of Everdark CZ/IT
Descent 2nd: Shards of Everdark CZ/IT
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas