nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Dire Wolf Digital
Penny Arcade
Renegade Game Studios
Autoři: Andy Clautice
Paul Dennen
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Gratuluji, stáváš se zaměstnancem týdne! S konkurencí jsi zatočil velmi dobře – z takového úderu se budou vzpamatovávat minimálně týden. Být na tvém místě, pohlídám si teď svá vlastní záda! Nejen, že po tobě půjdou konkurenční agenti, ale i tví kolegové, které jsi jim minule bez sebemenšího zaváhání předhodil. Šrámy si léčí ještě teď. Hodně štěstí a uvidíme se u příštího brífinku. Buď s tebou nebo s někým z tvým „milých“ kolegů.

V deckbuildingové hře Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated se hráči podobně jako u klasického Břinku snaží získat artefakt co nejvyšší hodnoty, vrátit se s ním do bezpečných krajin a přitom nasbírat co nejvíce bodů. Oproti klasické verzi hry je zde navíc přítomen „legacy“ aspekt – hráči postupně odemykají nejen nové karty, s kterými mohou hrát, ale i nové lokace na mapě podzemí. Hra je rozdělena do 10 základních misí, které tvoří hlavní kampaň hry.


Příprava hry:

Před začátkem celé kampaně si každý hráč vybere postavu, se kterou bude celou kampaň hrát. Každá postava má všechny své karty a komponenty uloženy v krabičce. Na ní jsou také uvedeny individuální úkoly pro danou postavu. Jakmile je v průběhu hry postava splní, označí si na krabičce jejich splnění a postoupí tím o jeden dílek k lepšímu místu v korporaci. Postupně se tak dostane do bronzové, stříbrné a zlaté úrovně. Za každou dosaženou úroveň získává hráč určité výhody.

Každá jednotlivá partie (mise) začíná na základně, kam hráči umístí své dobrodruhy. Pak se přečte úvod k misi a podle něj se připraví hra. Do hry se nasazují společné úkoly, které je možné v průběhu této mise plnit a většinou i průvodce (karta průvodce ovlivňuje a upravuje některá základní pravidla a  podmínky ve hře).


Průběh hry:

Na začátku svého kola má každý hráč 5 karet, které vyloží před sebe a podle symbolů a textu na nich uvedených je vyhodnotí. Symbolů je několik a určují základní akce, které je možné provádět.

  • Bota umožňuje pohyb po herním plánu.
  • Meč umožnuje boj s nepřáteli v nabídce.
  • Modrý čtverec umožnuje nakupovat karty z nabídky (v nabídce je 6 karet).

Po odehrání všech karet si hráč dobere nových 5 karet ze svého dobíracího balíčku, doplní se společná nabídka karet a hraje další hráč.

Ve hře hráči způsobují hluk a jakmile se tak stane, hráč dává kostičku ve své barvě na místo k tomu určené. Pokud přijde drak (do společné nabídky přichází karta se symbolem draka) jsou všechny odložené kostičky vhozeny do pytlíku a je proveden útok draka: z pytlíku se naslepo vytáhne určený počet kostek a podle vytažených barev se přidělí zranění daným hráčům. Pokud hráči nezbyde žádný život umírá a daná mise pro něj končí.

Clank Legacy má oboustranný herní plán. Část, na které celá hra začíná, zobrazuje divokou krajinu s horami a hlubokými lesy. Postupně se hráči dostanou do podzemí s lesy tvořenými obřími houbami a tajemnými místy síly. Mise vždy probíhá na jedné straně plánu. Ve hře jsou i dostavníkové stanice, které za mince umožňují pohyb mezi jednotlivými dostavníkovými stanicemi na mapě – mnohdy přes celé území. Na mapě jsou body zájmu – pokud na ně hráč vstoupí, čte se daná část z knihy příběhů. Některé body nabídnou nové úkoly ke splnění (v průběhu dané mise nebo i v misích budoucích), jinde hráč získá odměnu, případně do hry vstoupí nové komponenty (karty, pravidla nebo úpravy herního plánu).

Úkoly ve hře: V průběhu hry hráči plní společné úkoly, které do hry přicházejí skrze knihu příběhů. Některé jsou přidány hned na začátku každé mise, jiné po navštívení bodů zájmu. Jejich splnění velmi často přinese hráči odměnu a titul zaměstnanec týdne.


Konec hry:

Konec hry nastává, pokud všichni hráči dorazili zpět na základnu nebo jsou mrtví. Vítězem dané mise se stává hráč, který získal nejvíce bodů.

Autor: martinsun

Rozšíření hry (1)

Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated – Upper Management Pack (2019)

Upper Management Pack je rozšíření pro hru Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (ale lze jej využít i pro klasický Břink!). Obsahuje 4 plastové figurky jednotlivých hrdinů a ke každému z nich vlastní balíček 10 ...

rozšíření 2 - 4 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)