nepřihlášený

přihlásit

registrovat

City Of Spies: Estoril 1942

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: MESAboardgames
Autoři: Antonio Sousa Lara
Gil dOrey
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Estoril v začátcích druhé světové války. Luxusní prostředí, které láká bohaté a mocné, mezi nimiž se to hemží i těmi, kdo se rozhodli spolupracovat se svými vládami jako špióni.

Ve hře City Of Spies: Estoril 1942 se snažíte dát dohromadi partičku tech nejlepších špiónů, využíváte jejich speciální vlastnosti a snažíte se neutralizovat špióny soupeře. To vše v prostředí portugalského města Estoril na významných místech, kde se psala historie. Body ve hře získáváte ze ovládané špióny, jejich vliv na konci hry a za splněné mise.


Průběh hry:

  1. Příprava: Před začátkem každého ze 4 kol se sestaví hrací plocha - použije se vždy 6 z 8 možných lokací na sestavení plánu o rozměrech 2x3 lokace.
  2. Herní kolo: V tom hráči umístují své špióny na lokace do té doby, dokud mají špióny na umístění (je dáno počtem kostek, kterými označují své špióny na hrací ploše - počet těchto kostek se liší podle počtu hráčů ve hře). Špióni se v závislosti na vybraném místě v lokaci mohou hrát otevřeně či skrytě, umístění špióna hráči také většinou přinese malou okamžitou odměnu.
  3. Vyhodnocení vlivu na lokacích: Postupně se vyhodnotí zvláštní schopnosti lokací a špiónů, kteří do nich byli posláni. Hráč, jehož špióni mají na konci kola celkově největší vliv v lokaci, získá nárok na odměnu z této lokace - odměnou je nový špión. Takto se vyhodnotí všech 6 herních lokací a kolo tím končí.
  4. Odhození karet: Po této fázi smí každému hráči zůstat v ruce maximálně 6 karet špiónů.

Hru dále ozvláštňují tzv. mise - čtyři speciální vítězné podmínky známé náhodně vybrané na začátku hry. Pokud je hráči splní, mají nárok na body z příslušné mise. Příkladem mise může být např. „ovládání špiónů 6 různých národností“.

Konec hry:

Hra končí po 4 kolech, vyhodnotí se vaše síť špionů (posledních 6 karet, které jste si nechali na ruce), celkový počet získaných špionů (všichni špióni včetně těch, které jste během hry odhodili z ruky) a splněné mise. Vítězem je hráč s nejvíce body.

Autor: paladin91

Rozšíření hry (1)

City of Spies: Double Agent (2017)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Další názvy této společenské hry

  • Stadt der Spione: Estoril 1942