nepřihlášený

přihlásit

registrovat

City of Horror

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Asmodée Editions
Repos Production
Autoři: Nicolas Normandon
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zombie nákaza dorazila i do našeho městečka. Nejsme žádní hrdinové, jednoduše jsme popadli, co bylo po ruce, a teď se pokoušíme přežít, než dorazí pomoc zvenčí.

Hra se odehrává v malém městečku, kam se valí vlny zombie. Hráči dostanou několik náhodných postav, a snaží se jim zajistit přežití - vyhnout se útoku zombie, získat a uplatnit jednorázové výhody. Po čtyřech hodinách (herních kolech) dorazí záchrana (hra končí).

Příprava hry

Ze 6 oboustranných desek se sestaví variabilní plán města. Vždy bude obsahovat lokace Vodní nádrž, Nemocnice, Kostel, Zbrojnice, Banka a Křižovatka (každá s unikátním efektem). Podle počtu hrajících hráčů každý dostane 3-5 náhodných postav (každá má nějakou unikátní schopnost), stejnou sadu 6 karet (přesun do lokace) a náhodné akční karty (různé jednorázové efekty). Náhodně se v lokacích rozmístí výchozí zombie a postavy hráčů. Připraví se náhodný balíček karet invaze zombie (předepisují, kde se vynoří další zombie v jednotlivých kolech hry).

Průběh hry

Každé ze 4 kol hry se skládá z těchto fází:

 1. rozhlížení: Kdo má svou postavu na Vodní nádrži, skrytě si prohlédne následující kartu invaze (tj. má předem informaci, kde se objeví další zombie)
 2. tajná volba pohybu: v každém kole každý hráč musí přesunout jednu svoji postavu. Cíl přesunu každý zvolí tajně.
 3. invaze zombie: otočí se karta invaze a na určené lokace se přidá určený počet dalších zombie a případné zásoby.
 4. provedení pohybu: hráči současně odkryjí kartu vybranou ve fázi 2. V pořadí pak přesunou jednu svoji postavu na lokaci podle své karty. Většina lokací ma limit míst, proto se může stát, že aktuální postava se již "nevejde" - v tom případě povinně skončí na Křižovatce.
 5. řešení lokací:vyřeší se události na jednotlivých lokacích:
  • každá lokace opravňuje každou přítomnou postavu k provedení pozitivního efektu (výměna akční karty, získání žetonu vakcíny nebo jídla aj.) Vyřeší se pro všechny postavy v lokaci.

  Pozoruji své sousedy, jak svírají své zbraně, jak se nevraživě dívají jeden po druhém... Možná mi větší nebezpečí hrozí tady od nich...

  • zombiezaútočí na postavy v lokaci, pokud je splněna stálá podmínka v lokaci (např. je přítomno více zombie než postav). Není-li podmínka splněna, zombie neútočí. Výsledkem útoku bude vždy jedna oběť, určená hlasováním hráčů. Za každou přítomnou postavu má hráč 1 hlas. Otevírá se tedy prostor k vyjednávání, uplácení, využívání schopností postav i efektů akčních karet aj. Nakonec hráči hlasují, a vybraná oběť je nenávratně ze hry. Případné remízy rozhodne začínající hráč.
  • pokud se na lokaci nachází nějaké užitečné zásoby (žeton vakcíny, akční karta), přítomní hráči hlasují, kdo tyto zásoby rozdělí - jednu věc si ponechá, další přidělí podle své úvahy. Opět předchází dohody a pakty. Pokud toto hlasování skončí nerozhodně, nikdo nezíská nic (zásoby zstanou na místě do dalšího kola).
  • Tímto způsobem se vyřeší každá lokace, jako poslední Křižovatka. Zde nedochází k hlasování, oběť je určena automaticky (tato informace je hráčům předem známa; mohou ji ovlivnit např. akčními kartami).
 6. určí se nový začínající hráč pro další kolo.

Záchranné helikoptéry! Konečně! Úleva! Radost! Hej, počkat, co myslíte tím "Vy ne" ?!

Hra končí po 4.kole. Mnohé postavy se nedožily. Pro každou přeživší museli hráči během hry získat žeton vakcíny - jen tak se postava zachrání a přinese vítězné body (více, pokud nevyužila svou unikátní schopnost). Další vítězné body hráči získají za přebytečné vakcíny a žetony jídla. Vítezí nejvyšší počet bodů.

V této hře nezískáte nové přátele. Možná však o nějaké přijdete.

Autor: M