Citadela - Temná země

xxxxxxxooo hodnoceno 324x (Seznam vlastníků)

Citadela - Temná země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Citadela
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Žoldnéř vs. diplomat a jiné postavy

Zdar, předem připouštím, že zatím hrajeme jenom základní hru i když rozšíření mám. Přesto při čtení pravidel k rozšíření mám dost zásadní problém s několika postavami. Zatímco třeba Mordýř se Čarodějnicí dá poměrně slušně nahradit, podobně třeba Zloděj se dá nahradit Výběrčím daní, jsou zde postavy bez kterých si hru víceméně nedokážu představit. Onou zásadní postavou je třeba žoldnéř, bez toho si hru představit nemůžu. Vždycky se při hře stane něco ve stylu, že nějaký hráč má postaveno 5 budov a zbytek maximálně 3, když ovšem příjdete o postavu žoldnéře, většinou se tento propad už nedá zvrátit a vůbec hra se tak dá krásně ukončit během osmi kol. Podobně je na tom kněz, kterému zase nikdo zbořit budovu nemůže, pokud ho tedy před tím někdo nezabije. Docela by mě zajímal váš názor na nové postavy a jak si postavy promícháváte, protože podle mě jsou některé postavy vyloženě špatné a špatné namíchání dost ničí vyváženost hry. Zatímco originální postavy se dají výborně kombinovat, tak u rozšíření si to nemyslím. Nejlepší kombinace jsou třeba zloděj a čaroděj, kdy končícímu hráči zloděj ukradne všechny peníze a čaroděj mu na oplátku do ruky vloží jenom drahé věci na které nemá, atd. Každopádně budu vděčen za jakékoli názory.
23.1.2012 14:54:24

postavy
Hraji radsi se zakladnimi postavami,az na par vyjimek. Velmi se mi libi emperor,kdy koruna casto meni sve misto a nestane se,ze 3/4 hry je stejne poradi. Navic se da koruna premistovat takticky,muj nazor je,ze nejlepsi je si lizat postavu druhy a treti. Libi se mi i carodej,kdy to zaprvy neni takovej podelavac jako magic,kdy ti za tvy 4 karty neda zadnou a na druhou stranu je to alternativa staviteli,jelikoz je to dalsi postava s kterou muzes stavet vic budov v jednom kole. Navic emperor pomaha nahradit magica svou abilitou vymena koruny za kartu,takze clovek ma furt sanci se dostat k cizim kartam. Posledni postava,ktera se mi vylozene libi je alchymista. Carodejnice a diplomat jsou u me normalka,da se s nema tez solidne taktizovat. Ale takovej vyberci dani a navigator podle me kazi hru. Opat nevim,taky slabsi kousek. Hrajem citadelu s rozsirenim po netu a namichame si tam max 2 nove charaktery,myslim jsem jeste nehral jen s novyma. Podle me ale celkove jako alternativy povedene a pomaleji se to ohrava.

22.11.2013 10:43:16

postavy
Citadelu jsem vlastně mockrát nehrál, přestože ji vlastním i s Temnou zemí. Takže nemám kombinace postav nahrané dost na to, abych o nich mohl příliš soudit. Postavy prostě náhodně namícháme a hrajeme. Jedinou výjimkou je Král, kterého automaticky nahrazujeme postavou z Temné země, tj. Intrikánem, připadá nám to rozhodně lepší. (Všechny postavy z rozšíření umí totiž něco jiného než postavy původní, jen Intrikán možnosti původní postavy rozšiřuje, tj. umí přesně totéž, co král, a ještě něco navíc. A král sám o sobě nic extra.) Taky si vzpomínám, že příliš oblíbený nebyl Umělec, málokdy ho někdo využil, ale hráli jsme s ním myslím jen jednou.

23.11.2013 20:55:51

Postavy
Tak posledni dobou jsme citadelu zase vytahli a je to porad bomba hra do hospody. Idealni pocet hracu je 3-4. Ted me nejvice bavi nove vydani hry s akcnimi kartami, ty jsou naprosto perfektni. S postavami to hrajeme tak, ze na zacatku hry vzdy vybirame z dvojice karet kterou budeme hrat, takze kazda hra je prakticky jina. Zoldner ale jako postava proste chybi.

23.11.2013 23:48:05

Vybíráme z Bazaru

Similo Strašidla
Similo Strašidla
Akt. cena: 120 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas