Citadela - Temná země

xxxxxxxooo hodnoceno 324x (Seznam vlastníků)

Citadela - Temná země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Citadela
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Muzeum

Na kartě Muzeum je napsáno, že za každou kartu, kterou hráč dá skrytě pod kartu muzea, je o jeden zlaťák dražší, aby bylo muzeum zničeno žoldnéřem. Řešíme to "skrytě", protože při hře čtyř lidí, to je dost nemožné. Jak to hrajete vy? Popřípadě hrajeme to dobře, když to musí hráč dát do pod tuto kartu nenápadně? Ale mám nyní pocit, že tam je něco jako "ve svém kole", ale ruku za to do ohně nedám.
22.7.2012 18:55:45

to Kubulinek
A jaký je význam toho, že se snažíte hrát tam ty karty skrytě? Když Žoldnéř tu budovu ničí, tak stejně musí zaplatit příslušný obnos, který mu musíš oznámit, tak proč by to neměl vědět dříve? Já v tom nějak nevidím důvod, snad jen že to může ovlivnit rozhodování, zda si toho Žoldnéře vezmu, ale je snad správně, než abych si ho vzal a pak zjistil, že ho mám k ničemu. Je to taktická eurovka, ne náhodný ameritrash.

22.7.2012 22:08:41

Muzeum
To skrytě znamená, že tu kartu otočíš lícem dolů, nezáleží tedy na tom, jakou kartu tam dáváš. Spoluhráči nemusí vědět, jaké karty se zbavuješ. Nejde o to, že to nikdo nesmí vědět, že tam nějakou kartu dáváš.

22.7.2012 22:40:50

Muzeum
No mě to přišlo taky jako hloupost, snažit se tam něco potají schovat. Jednodušší mi přišlo prostě vzít kartu a vložit ji pod muzeum. Děkuji za reakci.

23.7.2012 05:59:46

muzeum
Body dava za skryte karty, ale borit se mela standardne za 3.

26.9.2016 08:54:18

Vybíráme z Bazaru

Děti z Carcassone + Doba kamenna Junior
Děti z Carcassone + Doba kamenna Junior
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas