Citadela - Temná země

xxxxxxxooo hodnoceno 324x (Seznam vlastníků)

Citadela - Temná země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Citadela
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kamenolom

Zdravím všechny. Před několika dny jsem si pořídili tuto hru s rozšířením. V temné zemi je karta kamenolomu, která umožňuje stavět další budovy se stejným nazvem za cenu o zlatak menší než stejna předchozí budova. V ruském vydání tato karta ma následující popis: můžete postavit jednu stejnou budovu ( takže třeba 2 pevnosti s celkovou cenou 10 zlataku). Otázkou teda je, zda muzu podle pravidel českých postavit neomezený počet stejných budov nebo ne? Jak tato karta vypadá v angličtině? Děkuji
16.1.2014 09:58:08

mám ji anglicky doma
ale dorazím až okolo půlnoci a tak se kouknu, pokud to sem nehodí někdo dříve.

16.1.2014 11:27:59

Kamenolom
Na anglické kartě je text "You may only have one such duplicate district in your city at any one time."
Chápu to tedy tak, že v celém městě můžeš mít v jednom okamžiku pouze jedinou budovu v duplikátu. Nelze tedy stavět neomezené množství stejných staveb, ani stavět duplikáty více různých staveb.
Text je z BGG a mám za to, že je i na angl.verzi, kterou mám doma, ale fakt je, že vlastním verzi starou asi 7-8 let a nevím, zda v novém vydání text nezměnili.

16.1.2014 11:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

kamenolom
To je x let stara diskuse. Problem vznikl tim, ze v anglicke verzi to bylo odlisne od nemecke. V jedne se stejne stavby stavet nesmely, ve druhe ano. Myslim, ze obe verze jsou prekladem puvodniho francouzskeho originalu, nebo je original nemecky. Kamenolom se pak resil tak, ze kdyz jsou stejne stavby dovoleny, jsou s lomem levnejsi, a kdyz nejsou dovoleny, tak je lom umoznuje.

16.1.2014 17:49:42

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Normandie Big Red One + Bloody Omaha
Heroes of Normandie Big Red One + Bloody Omaha
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas