Citadela - Temná země

xxxxxxxooo hodnoceno 324x (Seznam vlastníků)

Citadela - Temná země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Citadela
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Frištenský - Čarodějnice, Akrobat - Král

Zdar. V novém vydání hry od Mindoku přibyly do hry akční karty a jediná se kterou mám jakž takš problém je Frištenský. Akční karty opravdu zbožňuji a prakticky bez nich hru nehrajeme. Trochu mění strategii a hra je více uvolněná rotože se ze hry nestává takový brutální kalkul (čti karty přidají do hry drobný prvek nejistoty ve formě mírné náhody). Navíc poslední dobou hrajeme hru čím dál častěji i s rozšířením a tedy i novými postavami, ty si vždycky náhodně vybereme pro každou hru. Problém nastává ve hře když hrajeme bez mordýře, ale s akčními kartami respektive s Frištenským. Jeho jediná vlastnost je v tom, že dokáže zabránit zabití vlastní postavy Mordýřem. Ale pokud je ve hře místo mordýře čarodějnice, tak k tomu nemůže nikdy dojít. Take otázka je co je správně. Buď z balíku karet prostě ve hře bez mordýře Frištenského odstranit, nebo Frištenkého nechat s tím, že je to vlastne jenom karta co sfiní ruku bez žádného významu (což mi přijde jako nejhorší varianta) a nebo jeho schopnost aplikovat i na čarodějnici. Tedy pokud čarodějnice někoho očaruje a já vytáhnu Frištenského tak ve svém tahu hraju normálně já a efekt čarodějnice tím zneguji. Ale co potom s čarodějnici? Končí její tah s tím, že získala jenom svůj příjem a nebo si odehraje normální tah s možností stavět budovy. Tohle mi není úplně jasné.

U akční karty akrobat to není tak závažné, ale pokud se budu striktně držet pravidel ta má akrobat vliv pouze na krále a nikoli na Intrikána. V tomto případě by i akrobat byl poměrně zbytečnou kartou.
28.8.2015 14:12:43 | Upraveno autorem (porovnej)

frištenský
V originálu základní hry s akčními kartami, který byl předlohou českého vydání, není zmínka, jak jdou dohromady s rozšířením. Asi by to bylo také na dotaz autorovi, nebo si to každý může vyložit a přizpůsobit sám...

30.8.2015 22:55:43

Frištenský
Podle mě se to dá aplikovat, pokud č. prokleje charakter, který má Frištenského, tak nehraje, stejně, jak kdyby proklela charakter, který není ve hře.

13.9.2015 23:32:52

Frištenský - Akrobatka
Velice zajímavý postřeh. Ještě jsme se s tím nesetkali. Asi bych si to přizpůsobil podle sebe a kartu Frištenského nezahazoval. Tudíž pokud Čarodějnice očaruje nějakou postavu a ta bude mít akční kartu Frištenský, může jí použít a hrát tak normálně. Čarodějnice se tak musí spokojit jen s tím, že si ve svém tahu dobrala peníze nebo kartu.
Podobně bych to aplikoval i na karetní vztah Akrobatka - Intrikán (Král)

14.9.2015 10:40:59

JohnKitts Pernicek
Přesně tak jsme se naposledy shodli, že to budeme hrát, vcelku to dává docela smysl i když oficiální pravidla mlčí.

14.9.2015 10:47:28

Vybíráme z Bazaru

PARKS
PARKS
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas