Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Není žoldnéř příliš nevýhodná role?

Po několika hrách mi přijde Žoldnéř jako značně nevýhodná role. Bourání je dost drahé a navíc tím pomáhám nejenom sobě ale i všem ostatním kterým jsem neboural. A tím že musím za bourání zaplatit se limituju pro stavění. Takže nějak nenacházím užitečné uplatnění této role. Jaké jsou vaše názory? Díky.
29.1.2014 12:33:14

naopak
žoldnéř je hodně ultimátní postava...ale vyplatí se hrát jen když máš červené budovy na income

i když přiznám se, že s citadelou mám zkušenosti hlavně s online verzí, kde při hře 3 hráčů je automaticky zakázán assasin nebo witch, takže jsou to zkreslené zkušenosti...ale rádi si měníme bishopa za abbota, takže se nikdo před žoldnéřem neschová a kamarád měl minule 3 červené budovy a trápil nás solidně..záleží na vývoji hry

29.1.2014 12:39:56

Přijde na to
Žoldnéř zahraný ve chvíli, kdy protihráč má 7 staveb může otočit výsledek hry. Někdy stačí zbourat stavbu za jeden zlaťák a neplatí se nic. Někdy se i vyplatí do něj investovat. Kdo postaví první osmou stavbu, bere čtyři body, které můžou rozhodnout.

29.1.2014 12:53:45

zoldner
Mám stejný názor. Většinou jen překazíš vítězství jednomu a přihraješ druhému soupeři. Sobě ne.

29.1.2014 14:39:25

to je fakt
říkám, záleží, jak máte budovy s incamem, se dvouma, třema červenýma je to dobře hratelná postava, kdy vás menší boření nijak nebrzdí, alespoň neřešíte stres, jestli vás neobere zloděj

když už nic, zbořit zdarma jedničkovou budovu a pokazit tím colour, není k zahození =)))

myslím, že všechny postavy jsou dobře vybalancované a záleží na dynamice hry, kdy je třeba si kterou zvolit

29.1.2014 14:46:42

žoldnéř
Mně se často hodí, když nechci, aby se do mne někdo trefil. Podobně je na tom Kněz. Ostatní postavy jsou častěji terčem útoků, takže pokud už není Mordýř, nebo chci vybírat daně za červené, tak je pořád lepší mít živého Žoldnéře, než mrtvého nebo okradeného Kupce :) Samo sebou to není na to mít ho každé kolo.

29.1.2014 21:19:07

žoldnier
ja používam žoldniera často a moja priateľka tiež (pri hre pre dvoch).. je nepostrádateľný v momente, keď ju chcem obrať o fialovú budovu, vďaka ktorej hrozí, že ma roznesie .. keď prídeš o kouzelnícku školu a iné vychytávky, ktoré zaručujú prísun goldov, tak to minimálne zamrzí :)

14.2.2014 21:40:18

Ve třech
je Citadela nejzábavnější a žoldnéř naprosto nepostradatelnou postavou. Jeden když uteče, tak se dva spiknou a snaží se ho dostat. Jasně sežere to někomu dukáty ale těch je ve hře povětšinou stejně dost.

Mimochodem citadela se stejně ve více jak 4 hráčích hrát nedá, potom už to je vyložejě jenom o náhodě, takže bych žoldnéře nezatracoval.

15.2.2014 00:30:51

ve třech
Já naopak mám pocit, že citadela je nejlepčí v 5 - 7 lidech a ve třech nejslabší.
ALE SOUHLASÍM S TÍM, ŽE ŽOLDNÉŘ JE DOBRÁ POSTAVA.

15.2.2014 14:19:55

Vybíráme z Bazaru

Osud dobrodruha
Osud dobrodruha
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas