Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Laboratoř (fialová karta)

Ahoj. Měla bych na vás dotaz týkající se výkladu fialové karty Laboratoř (ze základní verze, stojí 5 zlaťáků). Hráváme Citadelu příležitostně, ale při poslední hře jsme se nemohli shodnout, jak tuto postavenou budovu postavit.
Text na kartě zní: "Z karet v ruce můžete odhodit 1 stavbu na vyhazovací balíček a vzít si místo ní 1 zlaťák."
Tuto stavbu jsem měla postavenou já a mně přišel jako logický výklad ten, že můžu vyměnit x karet za x zlaťáků, přičemž 1 karta za 1 zlaťák je daný "převod".
Někteří spoluhráči však namítli s tím, že mohu v daném kolu odhodit POUZE 1 kartu a vzít si za ní 1 zlaťák.
Následovala bouřlivější diskuze (bylo to již ke konci hry :)), já zdůrazňovala, že tam není slůvko JEN, POUZE atd. (logicky mi právě příjde, že je tato karta výhodná, pokud někdo má v ruce jedno- či dvoubodové karty). Spoluhráč však oponoval, že z toho vyplývá, že lze vyměnit jen jednu kartu. Hru jsme nakonec ukončili..
Chtěla jsem se proto zeptat vás jakožto zkušenějších hráčů, jaký je správný výklad této karty. Případně, jestli mě můžete odkázat na nějaký FAQ autora či jiné stránky.
Moc děkuji za odpověď.
25.7.2014 20:04:06

Laborator
Tak presne tak bych si to nevykladal. Jde o jednu kartu behem jednoho kola, tedy nemuzes vymenit 2 karty za 2 zlataky. Na ntu jsem zadne oficialni FAQ neasel ale na BGG to taky resili a dosli ke stejnemu zaveru.

25.7.2014 20:24:03

laborator
Jako překladatel nové verze Mindok říkám, že to znamená jen jednu v jednom tahu. Kdyby to měl být libovolný počet, bylo by napsáno "libovolný počet" místo "1".

25.7.2014 20:28:31

laboratoř
děkuji vám za odpověď, nakonec jsme se v tom tahu shodli jen na té 1 budově, ale chtěla jsem se přecejen ještě přeptat :) příště budeme moudřejší :)

25.7.2014 20:40:30

Vybíráme z Bazaru

Kartografové
Kartografové
Akt. cena: 311 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas