Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou

Zdravim, ted o vikendu jsme hru hrali poprve a ve 2 to nebyla takova zabava jako tu vetsina z vas pise. Je mozne, ze jsem uplne nepochopili pravidla a hrali to lehce jinak, nez by se melo. Nicmene po par hrach to vypadalo tak, ze vzdy rozhodovalo pouze to, jakou postavu si clovek vylosoval. Jelikoz s mordyrem vzdy odstranil druhemu hraci jednu z postav a nebylo prakticky mozne, aby ten druhy vyhral. Zlodej pak na zacatku kazdeho kola kompletne druheho hrace okradl a to bylo take dost nevyvazene... Nemate nejaky figl na hrani dvou hracu, aby hra byla vyvazena a strategictejsi?
13.2.2012 10:55:59

ve 2
nejspíše špatně vybíráte postavy. Podle toho co píšeš to vypadá, že nevyřazjete po každém ýběru. Přečti si pozorněji pravidla ...

13.2.2012 11:08:24

z vedlejší diskuse ...
Ve dvou hráčích:
Hráč A - Král) Podívá na horní kartu balíčku a odloží ji lícem dolů a vybere si svou kartu a pošle protihráči zbylých 6 karet.
Hráč B - Vybere si kterou postavu chce odložit, odloží ji lícem dolů a vybere si svou postavu a pošle protihráči zbylé 4 karty
Hráč A - Vybere si kterou postavu chce odložit, odloží ji lícem dolů a vybere si svou postavu a pošle protihráči zbylé 2 karty
Hráč B - Vybere si z posledních 2 karet kterou postavu chce odložit, odloží ji lícem dolů a zbylou si ponechá.

Nic se náhodně neodhazuje (kromě první karty), protože to, kterou kartu odložím je součást taktiky, aby ji protihráč neměl šanci získat.

... by Křen

13.2.2012 11:10:33 | Upraveno autorem (porovnej)

usarny
Hra ve dvou je super.
Nemůžete neustále mordovat a okrádat, pokud odkládáte vždy jednu kartu stranou.

13.2.2012 11:46:23

Díky všem
Jezis ja jsem blbej :) jak jsem si cetl upravu pravidel pro 2 hrace, tak jsem se nevratil k prubehu tahu a uplne jsem to popletl... Tak potom je jasne, ze nam to neslo... :) Diky za pomoc

13.2.2012 11:50:11

to usarny
Nezapomeň taky, že mordýř i zloděj vždycky určuje postavu kterou zamorduje (okrade) vždy na začátku svého tahu. Protože mordýř i zloděj jsou první hrané postavy, tak nemohou vědět, jaké postavy má soupeř. Určují postavu !!!, kterou zamordují a tak to může být klidně postava, která je odhozena (nepoužita). Taky nezapomeň, že zamordovaná (okradená) postava se k tomu, že byla zamordovaná (okradena) přiznává až ve svém tahu a NE v tahu mordýře (zloděje). A poslední věc na kterou nezapomeň je, že zloděj okrádá postavu o zlaťáky, které má daná postava k dispozici NA ZAČÁTKU svého tahu. Takže o zlaťáky, které získá až v průběhu svého tahu už nepřijde - zlaťaky za daně z budov, zlaťák za kupce a zlaťáky získané místo karet jsou před zlodějem v bezpečí (pokud je neukradne další postavě pro kterou od první postavy zbyly ;).
Takže jestliže vím, že má druhá postava bude okradena, tak se snažím všechny zlaťáky utratit první postavou, aby druhá postava neměla na začátku svého tahu k dispozici žádné zlaťáky.

13.2.2012 12:04:09 | Upraveno autorem (porovnej)

usarny
Přesně jak tu píšou ostatní. Podle mne je Citadela je dobře hratelná i ve dvou hráčích. Nedávno jsem si to zahrál s dcerou (viz. také zápis) a docela sranda. Citadelu jsem po delší době oprášil a můžu řict, že se nám hraná líbilo. Pokud máte i rozšíření, je to lepší. My používáme místo mordýře - čarodejnici.

18.2.2012 09:03:01

po delší době....
kdy se na krabičku prášilo, přišel čas na úklid. Proč se honím neustále za něčím novým, když máme v regále takovouhle fajn hru. Ve dvou, ve třech ..... opět super.

9.7.2013 15:12:44

staré pecky
To je osud nás všech, kdy jsem naposledy hrál třeba tikal?

9.7.2013 15:36:40

Ve dvou
Osobně si myslím, že ta hra je nejlépe hraná ve třech hráčích, případně je super i ve čtyřech když máte rozšíření a aplikujete pravidla pro rozdávání jako je ve třech hráčích. Ve dvou to je hratelné ale už ne tolik zábavné, jinak pravidla jsou už jasná viz níže.

10.7.2013 14:32:20

Vybíráme z Bazaru

Lux Aeterna
Lux Aeterna
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas