Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Daně

Může mi někdo vysvětlit, jak je to s tím placení daní ?
17.7.2013 21:44:51

moonlord
Ahoj, pokud máš na mysli výběr daní z barevných budov, tak: daně ti přinášejí konkrétní postavy a dostáváš je z budov, které mají stejnou barvu jako daná postava (výjimkou je Magická škola, která ve fázi příjmu daní dává peníz vždy jako by měla danou barvu). Daně vybíráš s Králem (žluté budovy), Knězem (modré), Kupcem (zelené) nebo Žoldnéřem (červené) a dostáváš jednu minci za každou budovu dané barvy. Daně můžeš vybrat kdykoliv v průběhu zahrání tahu své postavy, tzn. můžeš vybrat na začátku zahrání postavy daně za každou budovu dané barvy anebo můžeš napřed postavit další budovu a daně vybrat až poté a v tom případě můžeš dań vybrat i za nově postavenou budovu.
Pokud máš na mysli postavu Výběrčího daní, funguje to tak, že zahraješ tuto postavu a poté čekáš s tím, že každý kdo ve svém tahu postaví budovu (nebo budovy) ti odvede peníz jako dań.
Snad jsem to napsal jasně a správně :-)

Výběrčí daní je trochu zamotaný, takže přidávám popis přímo z překladu pravidel:

Výběrčí daní dostane 1 minci od každého hráče, který v daném kole postaví alespoň jednu budovu, pokud tento hráč na konci svého tahu nějaké peníze má. Také vrah či čarodějnice mu musejí hned (tj. na začátku tahu výběrčího) odevzdat 1 zlaťák, pokud jim zbyl a pokud stavěli. Budova “Armenhaus” funguje až po výběru daní, alchymista odevzdá 1 minci v případě, že stavěl a zbyla mu mince, nicméně z těch mincí, které dostane dodatečně zpět, daň neodvádí.

17.7.2013 22:10:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace - rozšíření Neklid
Mars: Teraformace - rozšíření Neklid
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 1 hodina

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas