Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Balenie

zdravím aké velké je balenie hry a kolko stojí?
V jednom obchode tu u nás je ciitadela za 10euro a velkosť balenia je o niečo málo väčšia ako balenie toho málého bangu!(samostatného nie tá níbojnica)
A čo pozerám obrázky na bgg tak tam majú velmi velké balenie ktoré obsahuje aj akési žetony či čo to je.
Rozmýšlam nad kúpou tejto hry a mám trocha obavy čo v tom balení nájdem :)
21.5.2010 18:13:59

Balorok
možná jsi viděl v obchodě Temnou věž, to je pouze karetní rozšíření a velikostně by to odpovídalo tomu Bangu
balení Citadely je velké cca 18x11x3cm
cenu najdeš v internetových obchodech

21.5.2010 18:19:42

Seils
no prisahám že to nebola temná zem :) pretože tá tam bola tiež a bola menšia od ten citadely ale aj taks a mi to zdalo strašne malé.
A čo tie žetóniky čo som videl na bgg?

21.5.2010 18:34:03

Balorok
No jsou tam plastové mince ... počet Ti teď neřeknu :D ... ale balení je dobře vidět i tady v obrázcích ... třeba to bylo jen menší balení kdo ví :) v německu jsem myslím viděl taky menší než se prodává u nás

21.5.2010 18:40:38

Různá vydání
Existují různá vydání s různou velikostí balení a s různými druhy komponent. Např plastové mince jsou někdy tlusté a v jiném vydání zase ploché. Nicméně se jedná o zahraniční vydání. České vydání je co já vím, taková ta větší velikost krabičky. takže pokud jsi viděl krabičku velkou jak Bang, tak to určitě nebylo české vydání.

21.5.2010 22:34:16

kupil som
takže som to dnes kúpil a máte pravdu bolo to asi zahraničné vydanie pretože zaprvé tam už nebolo a bolo tam to čo mám ja od Mindoku.
Hrali sme to zatial v dvojici celkom dobrá hra hlavne na cesty sa hodí (málo miesta, a hracia doba je krátka).
Hrali sme jednu hru ktorá trvala tak pol hodinu a priatelka ma totálne zvalcovala :) 25 ku 13 na body.

22.5.2010 00:21:00

hra 2 a 3hráčov
ako pri takejto hre riešite poradie hry? pretože niektore postavy nehrajú a tak s amôže stať že prvá postava bude napr král čo má číslo 4. To si len hovoríte nahlas čísla až kým sa dostante k číslu ktoré má neaká postava? ale tak zistíte ktoré postavy v danom kole niesu.

22.5.2010 12:58:09

to Balorok
Podle pravidel se král stará to, aby tahy probíhaly správně podle pořadí postav. V praxi to většinou vypadá tak, že král na začátku kola zavolá: "Je někdo mordýř?". Když se nikdo nepřihlásí, tak se ptá dál: "Je někdo zloděj" ... a tak pořád dál, dokud někdo nemá vyvolávanou postavu. Pokud ji má, tak se přihlásí a provádí svůj tah. Po skončení tahu král pokračuje v dotazech na postavy až do konce, kdy každý odehraje svou postavu (nebo své dvě postavy v případě hry ve 2 nebo 3 hráčích).

22.5.2010 13:12:33

chápem
aha takže preto je mordýr a zlodej na začiatku aby bola menšia šanca niekoho okradnúť pretože keby boli niekde dalej vedeli by ktoré postavy nehrajú.
Ďakujem za vysvetlenie a rozhodne to lepšie vyzerá ako som to hral ja doma a hovoril som čísla namiestomien postáv :)

22.5.2010 13:16:13

to Balorok
Ještě malý dodatek:
Tím králem, který vyvolává postavy, samozřejmě myslím hráče, který má korunku a který byl králem v předchozím kole. V tomto kole už může mít úplně jinou postavu. To jen na vysvětlenou aby z mého předešlého příspěvku nevyplynula nesprávná informace, že postavy vyvolává hráč, který má aktuálně krále v ruce.

22.5.2010 14:21:57

pesne tak
hej hej tak to má byť :) korunka označuje v podstate minulého krála a hráča ktorý si v novom kole prvý vyberá postavu

22.5.2010 14:39:39

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val
Hadrianuv val
Akt. cena: 30 €
Končí za: 9 dnů

Offcanvas