nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Circle of Life

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: (Web published)
Autoři: Nick Bentley
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V přírodě už to tak prostě je. Každý ekosystém začíná s malými organismy, které se postupně stávají složitějšími. Malé organismy se množí rychle, ale také rychleji a ve větším měřítku umírají. Když se některé organismy přemnoží, jiné se na ně vrhnou a sežerou je. Velké organismy slouží jako potrava pro ty malé. Je to takový koloběh - koloběh života.

Circle of Life je čistě abstraktní hra pro dva hráče ve které jde o to mít evolučně úspěšnější organismy. Tak úspěšné, že ovládnou celý ekosystém.


Příprava hry:

Hráči mezi sebe položí hrací desku, každý si vezme kameny své barvy a mohou začít partii.


Průběh hry:

Hrací deska je šestiúhelníková, složená z menších šestiúhelníků (hexů) - jedna strana desky má délku 5 hexů. Kolem hrací desky jsou dokola zobrazeny různě veliké skupiny hexů mezi kterými je šipkou naznačen směr. Šipka ukazuje, který tvar ničí/žere jiný tvar. Skupina souvislých kamenů je „živočich“. Za živočicha se považuje i samostatný kámen.

Hráč na tahu musí položit na hrací desku jeden svůj kámen. Může ho položit kamkoliv na volné pole. Nesmí však vytvořit živočicha většího než 4 kameny. Pokud se po hráčově tahu živočich, kterého vytvořil nebo zvětšil, dotýká soupeřova živočicha, kterého může sežrat - je celá tato skupina soupeřových kamenů ostraněna ze hry. Tyto kameny si hráč který je odstranil bere k sobě jako vítězné body.


Konec hry:

Vítězí hráč, který jako první „sežral“ soupeři 20 kamenů. Případně hráč, který je na tahu a nemůže nikam zahrát. To totiž znamená, že se jeho druh rozšířil tak moc, že plně ovládl ekosystém.

Autor: čínan