Chyť draka! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Loris Games, s. r. o.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V kouzelných Drakomlsech se děti už od malička učí lovit draky. Snadné to ale není. Nejprve je nutné získat základní pomůcky k lovu, nabrat zkušenosti s menšími draky a až nakonec si lze troufnout na dospělého draka. Všichni místní draci mají ale jednu slabinu. Jsou totiž velmi mlsní! V místním sadu zrovna dozrává šťavnaté ovoce a na něj lze draky snadno nalákat. Neváhejte a pojďte i vy ulovit svého draka!

Ve hře Chyť draka! se z hráčů stanou dračí lovci, kteří jdou na draka na číhanou vyzbrojeni vybavením (kůň, přilbice, štít, síťka) a zralým ovocem jako návnadou (hod kostkou). Nejprve musí hráči získat potřebné vybavení, získat zkušenosti s menšími dráčky a až nakonec se propracují k dospělým drakům. Kdo získá jako první 3 dospělé draky, vyhrává hru.


Příprava hry:

Rozdělte karty draků a pomůcek dle typů do 4 balíčků (dospělí draci, dračí teenageři, dračí mláďata, pomůcky). Balíčky zamíchejte a položte lícem dolů doprostřed stolu pod sebe. Nejvýše umístěte balíček dospělých draků, pak balíček dračích teenagerů, dračích mláďat a nejníže umístěte pomůcky. Napravo od každého balíčku vyložte lícem nahoru postupně: 3 karty dospělých draků, 4 karty teenagerů, 5 karet mláďat, 6 karet pomůcek. Začíná hráč, který umí nejlépe zařvat jako drak.


Průběh hry:

Hráči se střídají po tazích. Ve svém tahu hráč:

  1. Hodí kostkou. Podle toho zjistí, jaké ovoce se mu právě urodilo v sadu. Za ovoce může získat pomůcku na lov draků, nebo ulovit draka, který má na dané ovoce chuť. Pro lov draků je ale nutné mít před sebou už vyloženou kartu s pomůckou pro lov dračích mláďat nebo mladším drakem pro lov dračích teenagerů a dospělých draků.
  2. Získanou kartu (pomůcku nebo draka) si položí před sebe. Na původní místo získané karty otočí hráč novou kartu z příslušného balíčku. Tím jeho tah končí a následuje hráč po jeho levici.

Hráči se tedy prokousávají „stromem“ karet podobně jako ve Splendoru, kumulují pomůcky a menší dráčky a činí jednoduchá rozhodnutí (pokud mají na výběr) - kterou pomůcku či draka si vzít, vzhledem k tomu, jací draci je momentálně čekají.


Konec hry:

Jakmile se někomu podaří chytit tři dospělé draky, vyhrává. Dohrává se kolo tak, aby všichni hráči odehráli stejný počet tahů. Pokud více hráčů získá 3 dospělé draky, vyhrávají všichni.


Kooperativní varianta: Hru je možné hrát díky tzv. dračím úkolům i proti hře samotné, a to v 1 i více hráčích. Vylosují se 3 náhodné karty dračích úkolů a během hry se hráč(i) snaží tyto draky získat dříve, než dojdou karty v nabídce. Tato varianta přináší rozhodování, zda si hráč získanou kartu ponechá jako zkušenost pro lov dalších draků, nebo zda ji započte jako splněný úkol.

Omalovánky: Ke hře se samostatně prodávají omalovánky s různými hříčkami, které obsahují tzv. dračí deník. V něm si hráči mohou vymalovat a pojmenovat své draky.

Autor: Jirka_inspired

Vybíráme z Bazaru

Passing Through Petra
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas