nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Chupacabra: Survive the Night

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština:
Vydavatelé: Haywire Group
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Chupacabra („vysávač koz“): chupar- = „vysávat“; cabra- = „koza“.

Legendární živočich, žijící údajně v Severní a Jižní Americe. Byl však pozorován i v jiných částech světa. Chupacabra je noční predátor, útočí zejména na krávy, ovce, kozy nepohrdne ani drůbeží. Své oběti zakousne a poté z nich vysaje krev. Vědci se domnívají, že chupacabra je tvor z moderních legend, ale kdo ví?

Chupacabra: Survive the Night je rychlá, jednoduchá kostková hra pro hráče bez rozdílu věku s velkým podílem náhody, kde cílem je připravit všechny ostatní hráče o jejich kostky.

Průběh hry:

Hráči si určí prvního hráče, ten se označí žetonem, který položí před sebe. Každý hráč obdrží šest kostek. Všichni hráči hodí najednou svými kostkami. Hráči si roztřídí své kostky na stáda dle jednotlivých zvířecích druhů a chupacabry. Počínaje prvním hráčem každý hráč provede útoky dle následujících pravidel:

  • 1 chupacabra zabije 2 kuřata
  • 1 chupacabra zabije 1 kozu
  • 2 chupacabry zabijí 1 krávu

Nelze zabít jen část stáda, pokud hráč nemá dostatek chupacaber k likvidaci celého stáda, je stádo v bezpečí. Postupně se v útocích vystřídají všichni hráči. Kostky zabitých zvířat přecházejí do vlastnictví hráče, který zvířata usmrtil a používá je v dalším kole.

Po skončení všech útoků se posune žeton začínajícího hráče a začíná nové kolo. Hráč, který přijde o všechny kostky vypadává ze hry, naopak hráč, jenž získal všechny kostky ve hře je vítězem.

Volitelná varianta hry - „Chupacabra Loco!“:

Hráč který má tři a méně kostek a hodí na všech symboly chupacabry se stává Loco! (šílený). Může zabít stádo jednoho druhu bez ohledu na jeho velikost.

Autor: Krkavec