Chronicle X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Archon Studio
Autoři: Glenn Allan
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Momentálně na tuto hru běží Kickstarter a vypadá to fakt libově? Navíc Archon Studios je známé velice kvalitním zpracováním detailů u svých figurek již v minulosti (např. hra LOAD). Tak se přiznejte, kdo to máte backnuto stejně jako já? :)

https://www.kickstarter.com/projects/1915792245/chronicle-x-by-archon-studio?ref=hero_thanks
25.12.2017 09:04:19

backnuto
v prvních 48 hodinách, takže s extra figurkou :)

25.12.2017 10:04:44

Ještě jsem váhal
ale jdu do toho. A berete 99 nebo tu za 199,-? A co říkáte na nové stretch goaly?

25.12.2017 10:43:35

Jop
Taky se mi podařilo prvních 48h,takže paráda. Zatím jen tu za 99. Ještě totiž čekám, kolik bude celkově figurek v základní pledgi. Zatím to vypadá, že hodně, vzhledem k rychlosti otevírání stretch goalů

25.12.2017 11:04:03

.
zeby konecne poradnej xcom?
a se to hraje jako kampan nebo jako jeden x-hodinovy masakr?

25.12.2017 13:19:08

+1
Nedá se nic dělat, jdu do toho.

25.12.2017 19:16:13

backnuto za 99

zatím taky jen za 99 a z addonů mě láká pouze Area 51, uvidíme jak se to dál vyvrbí, doufám že bude více informací o stavbě základny a managementu mezi misema. Pokud to bude pravidlově na nic, tak už přemýšlím jak to skloubit s apkou z X-COMu a nějaké taktické house rules pro bitvy alá Gloomhaven.

25.12.2017 19:18:44

ks
Já jsem zatim taky backnul za 99.
Dosel mi od nich VoW a musim rict, ze figurky jsou doopravdy nadherny

28.12.2017 10:02:28

KS
Jojo je to tak. Archon a jejich zpracování figurek je fakt top. Už jsem si to ověřil v minulosti u hry LOAD.
Btw. chápu správně, že miniatury dorazí už nabarvené, nebo jsem něco missnul?
Taky mám zatím backnuto za 99, ale hooodně uvažuju o přechodu na vyšší pledge, protože ti Backfire Demons vypadají fakt monstrózně.
Pevně doufám, že se dostaneme na ty 2 nové Game Tiles.

3.1.2018 11:34:20

chjo
Lákávéééé :D

papista: figurky namalované nejsou
___
redaktor Deskofobie

3.1.2018 13:31:47

Papista
Ty démony mám doma v VoW. Jestli chceš můžu sem hodit fotky :)

4.1.2018 07:45:45

Pravidla a print and play
Tak už jsou venku pravidla a print and play verze core boxu.
http://archon-studio.com/downloads

O víkendu se do toho pustím. :)

23.3.2018 10:32:07

Tracking number
Ahoj,
je tady někdo kdo hru podpořil, vydržel a nevyužil refund?
Máte už někdo tracking number?
Díky

27.7.2019 12:38:29

:)
Muže mi někdo znalý přiblížit co se událo, že ta hra má rok zpoždění a podle bgg pojede ještě měsíc late pledge, resp. na bgg už to někdo má doma, takže by se mohly vyrojit nějaké první ohlasy dřív než ten late pledge skončí. No a bude KS v.2 jako u jejich předchozích her? :) Vím, že jsem se tenkrát na to díval a dal jsem od toho ruce pryč kvůli propojení s prodosem, kostkové mechanice a tuším absenci gameplaye. Koukám, že pravidla byla zveřejněna v květnu.

27.7.2019 16:01:49 | Upraveno autorem (porovnej)

...

Zajímalo by mne, jestli už někdo hru obdržel a hlavně jaká společnost hru doručila a jestli jste dostali avízo o doručení předem. Díky.

1.8.2019 09:23:15

Mno
Vypadá to, že v průběhu KS měli jenom figurky a hodně hrubou představu o herních mechanismech.

V podstatě celou dobu se to táhne v mantinelech mezi mlčením, mlžením a naprosto protichůdnými prohlášeními.

Překopávali komplet pravidla z důvodu nudného gameplaye. Ale zas tak revolučně překopané oproti tomu co původně zvěřejnili mi to nepřijde.

A pak zas ticho po pešině a prázdné sliby.
Poslední update sliboval začátek odesílání hry 10. července. Následně z toho tak nějak vyplynulo, že to teprve začnou kompletovat 10.července a následně odesílat.

Sem tam se ozve někdo, že už hra dorazila. Je to různě rozeseto po světě.
Včera tam psal jeden člověk s českým jménem, že mu hra dorazila. Ale jestli žije v ČR nebo ne, toť otázka.

Byl to můj první KS (mezitím x dalších stihlo dorazit), navnadil mě ten X-COM feeling, tak jsem pledge nezrušil. Ale s Archonem už nikdy víc, takhle tragickou komunikaci a lhaní jsem dlouho neviděl.

Momentálně vyhlížím nějaký další update, infomail či nedejbože tracking number.
Teď jenom doufám, že to nebude jenom hezká sada figurek, ale bude se to dát i hrát. :)

1.8.2019 15:47:52

Hmmm...
Včera přišel konečně základ. No... figurky super, to jim de. Ale kvalita ostatních komponent je dost tristní. Karty takový ... no, neobalené bych se je bál vzít do ruky. Takovej obyčejnej trochu silnější papír. Navíc jsou nějak divně vysekaný, vypadá to "okousaně". Žetony a desky hráčů jsou ze slabounkýho kartonu. Kostky na první pohled vypadají dobře, ale pak jsem to zkoumal blíž a některé symboly (dvojitý štít) jsou nějaký divný a neodpovídají znaku z pravidel a z původních návrhů. A mělo jich být 8, mám jen 4 nebo 5 Jen destičky boardu vypadají OK.
Doufám že aspoň herně to bude fajn, ale jak píšete níže, i z toho mám obavy.

4.10.2019 13:31:13 | Upraveno autorem (porovnej)

gerlant
Stále na svůj kousek čekám. Co se týče dialů hrdinů, měli by je při wave2 posílat nové, silnější.

Na slabé žetony a okousané karty si stěžují skoro všichni.
Nicméně dle jejich dosavadního jednání bych nové lepší nečekal.

Kostek bude nakonec jen těch 5 co jsem tak četl. Chlapci se zjevně rozhodli šetřit. Nakrkne to, ale asi se s tím bude dát žít. Ale je to odrbání backerů.

Zatím jsem četl jenom dva příspěvky ohledně hraní a oba si zatím pochrochtávali, že dobrý. Ale ze dvou názorů si těžko dělat obrázek.

Každopádně to byla moje první a poslední kampaň s Archonem.

4.10.2019 14:41:12

Archon studio - slibem nezarmoutíš?
Osobně s Archonem taky nemám zrovna dobrou zkušenost. Mám od nich Re-Load, který je (na rozdíl od Chronicle-X) kvalitou herních součástí fakt vysoko. Ať už mluvím o detailnosti miniatur nebo síle použitého kartonu. Navíc hru mám hodně rád. Dokonce jsem z Doty2 úplně přešel na pravidelné partie v LOADu.
Jenže... Komunikace ze strany AS je fakt špatná. Téměř nulová. Řekl bych, že se trošku zlepšili, ale často jsou to jen prázdné sliby. Já třeba do teď nedostal epické verze hrdinů, které jsem měl v rámci KS kampaně dostat. A kdykoliv si na to vzpomenu, tak ten dobrý pocit ze hry samotné, pak docela zhořkne. Navíc se mi od nich už nic dalšího podporovat nechce. Takže jsou ve skutečnosti sami proti sobě.
______________
aka WantonDuke

4.10.2019 14:42:55 | Upraveno autorem (porovnej)

tak dnes dorazilo
právě jsem rozbalil a karton je fakt slabý, ale dorazil pouze core box bez SG, a podle téhle zprávy (viz níže) by měli poslat se SG karonové věci nové a silnější

In a few days, we will receive fresh material from the printer, with (hopefully) properly printed components. Backers who have received their packages will receive replacements with next shipment (stretch goals or add-ons for example). The issue does not involve every copy of a game, but all of you who already have received your copy of core game will get a replacement anyway, just in case.

4.10.2019 18:18:28

Gameplay
Tak to jsem asi jedinej v ČR, kdo to ještě nemá doma. :-/

Napište pak nějaké dojmy z hraní, až se k němu dostanete.

4.10.2019 18:47:54

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas