nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Champions of Midgard: Valhalla

Rozšíření pro hru: Champions of Midgard
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Grey Fox Games
Autoři: Ole Steiness
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Rozšíření Valhalla přináší do hry Champions of Midgard několik novinek:

  • Vaši hrdinové dostanou nové schopnosti. Ty jsou reprezentovány novými tily (dílky), kteří si ke svému hrdinovi přiložíte. Součástí těchto schopností jsou i modré kostky bojovníka, které dostane každý hráč. Tuto kostku můžete použít v boji, ale může se stát, že bude i tento hrdina poražen v boji. V tomto případě si kostku dáte stranou a počkáte, až Vám hra umožní kostku opět použít.
  • Jak už název rozšíření napovídá, hlavní těžiště akcí bude ve Valhalle. Autoři přišli s myšlenkou, že hráče odmění za smrt svých bojovníků. Pokud Vám ve hře umře bojovník, vezmete si žeton oběti v barvě kostky a posléze tyto žetony můžete použít a získat tzv. Požehnání z Valhally. Tato požehnání Vám mimo jiné mohou vrátit do hry modrou kostku, která představuje Vašeho hrdinu.
  • Další novinkou jsou 2 nové druhy bojovníků. Fialové kostky představují Berserkery, žluté pak Štítonoše. Jak názvy napovídají, jsou to bojovníci, kteří se hodí na útok a na obranu.
  • Kromě požehnání ve Valhalle se můžete utkat s Epickými monstry. Ty Vám na konci hry mohou přinést nemálo významný bodový bonus.
  • Doplnění se dočkali i hrdinové, runy, karty osudu a obchod. Zpestřením jsou dílky, na které si odkládáte žetony obětí. A samotná Valhalla má také svou rozšiřující desku.

Autor: microjelen