Champions of Midgard

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Champions of Midgard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Czacha Games
Grey Fox Games
Autoři: Ole Steiness
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rohy na přilbách

Mám takovou rýpavou otázku. U některých her s vikinskou tématikou je to správně, ale pak jsou další včetně téhle, kde opět straší rohy na přilbách. Ti tvůrci neví, že je to nesmysl, je jim to jedno, popř. mají pocit, že si lidi budou tu hru víc kupovat? Jen mi nikdo nepište, že je to zažité. Ve filmech pro dospělé už se tahle hloupost neobjevuje. Maximálně ve filmech pro děti ála Jak vycvičit draka (za což by taky někdo zasloužil) nebo u fanoušků hokeje :-)
5.10.2017 18:04:45

Targanar
Taky mám jednu rýpavou. Proč řešíš takovou kravinu? Hra je o zabíjení trolů, nemrtvých, obrů a draků. Skutečně chceš řešit historickou přesnost? Egypťani taky nechodili bokem...

5.10.2017 18:17:44

:)
Když se dívám na obrázek krabice, tak chtěl bych vidět jak ta paní v reálu bude mávat dvěma sekerami současně, držet je v polovině topůrka a jednou bude roztínat lebku odspodu nahoru a druhou odshora dolů rozpažmo, doporučuji si to vyzkoušet třeba s činkami. Druhá paní uprostřed obrázku je vykloněna dopředu aby snadněji dostala tečku pěstí od trola naproti ní, vpodstatě si nabíhá sama na tu pěst. Ne dělám si srandu, jedná se o základní vikingský bojový manévr, kdy skupina vikingských válečnic s hlubokými výstřihy naběhla v předklonu do hloučku nepřátelských bojovníků, kteří se prakticky nezmohli na odpor. Drak v horní části obrázku popírá základní fyzikální zákony, křídla nemají dostatečnou plochu na to, aby při mávání křídly dokázaly zvednou draka do vzduchu, a pokud by jej zvedly, tak váha rohů na jeho hlavě by mu zlomila vaz, navíc by na 5 pět minut letu při své hmotnosti spotřeboval tolik energie, že by jej musel doprovázet letoun a tankovat jej průběžně redbullem.
Dal bych podnět přinejmenším Historickému ústavu Akademie věd České republiky, Akademii věd a ministerstvu pro lidská práva, protože jsem v podezření, že celý výjev je nevyvážený. Válečnice jsou vpořádku, , ale trolové, draci apod. jsou zjevně výlučně muži a nevidím tam žádného číňana s tibetskou vlajkou.

5.10.2017 19:56:10 | Upraveno autorem (porovnej)

:+)
+:)

P.S. Mám takový pocit ,že rohy na přilbách vikingů jsou hodně zažité .......

5.10.2017 20:20:17

Imenhotep :D
Komentář roku, my friend.

Každopádně kritika ztvárnění rohů na helmách Vikingů je už takový intelektuální, hipsterský evergreen (aka průjem). Asi jako SJWs řešící výstřihy a minimální (nepraktické) oblečení ženských charakterů ve fantasy hrách. Chlapi jsou zase povětšinou groteskní svalovci a čarodějové dědci s vousama po kolena - má mě to jaka chlapa urážet, že mezi hrdinama není pupkatej trouba s brejlema, abych se necítil uraženej? Je to fantasy hra a ta si žádá nějakou fantasy stylizaci. Přál by si někdo real vikingy bez rohů? Prosím: 878: Vikings - Invasions of Engalnd od Academy games.

5.10.2017 20:59:36

rohy
na Vikingske helmy rohy patria, take it or not. Draci a trollovia neexistuju, ani obri a ine bytosti, co teraz spravime s touto nezmyselnou blbostou?

5.10.2017 21:16:04

:)
Náhodou je to supr téma. Postavte si vedle sebe vikingskou wargame saga, figurky mají rozumné proporce, drtivá většina modelů má štíty, když už má někdo oboručku, tak je to sekera, a zpravidla ji netahá lučištník jako záložní zbraň, nikdo tam neumí kouzlit firebally. Vedle toho si dejte chaos armádu z age of sigmar od games workshop. Figurky mají tzv. heroic scale, zcela nereálné proporce, běhají v plnoplátových zbrojích a mávají dvěma obouručními zbraněmi... na sobě k tomu mají rohy, bodce, lebky, záložní zbraně v absurdních množstvích...zejména ty jejich helmy...jezdí na démonech...co z toho je přitažlivější? Proč jsou nejúspěšnější hry na ks zpravidla ve fantasy settingu a proč tam někdo nestřihne historicky přesnou wargame? Mythic battles budou za 5 dní dávat na kickstater wargame joan of arc, proč k johance z arku cpou draka, anděly a vlkodlaky? Protože to prostě prodává víc než dodržování reality. Byla by scythe tolik úspěšné kdyby byla naroubována na striktně historické téma?

V první moment mi připomínka, že vikingové neměly helmy s rohy, přišla úplně mimo. Ale jinak bereme jako samozřejmost, že čaroděj umí vykouzlit ohnivou kouli, bez toho by prostě nebyl čarodějem, trolové s sebou musí nosit kyj, který váží min. 2x tolik co oni sami, no a válečnice přece nebude žehlící prkno ve vlněném svetru, to je přeci jasné.

A pak se tu někdo zeptá na rohy na helmě...třeba je problém v tom že te dotaz je jen málo divný, a proto sem prostě nepatří :)

5.10.2017 21:48:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Kouzlící kouzelník
Proto jsem nikdy moc neměl rád Gandalfa. Plná huba keců, vždycky se někam vypaří, když jde do tuhýho, ale kouzlit to nééé.

6.10.2017 00:00:51

Co je horší?
Viking s přiblblou rohatou přilbou nebo barbar s přiblblou rohatou přilbou?:-)

6.10.2017 08:12:20

Nejhorší
Chainmail bikini

6.10.2017 14:27:37

Za prvé, vikingové jsou zobrazováni s přilbami s rohy tak často, že si lidé myslí, že je opravdu měli. V draky a mágy věří málokdo. Za druhé, rohaté helmy postrádají smysl i ve fantasy, protože to je prostě nepraktické. Stejně jako podpatky u bojovnic nebo sexy ohoz. Za třetí. To, že je něco fantasy, neznamená, že se tam může dělat cokoliv viz hobiti jezdící svisle v sudech po řece.

9.3.2023 23:04:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@Targanar 
Ty kráso, Karle … jako chápu, že ti rohatý přilby u Vikingů přijdou stupidní (mě vlastně taky), ale že sis vzpomněl po skoro šesti letech, že je potřeba ještě zareagovat na tohle vlákno, jako fakt? ;))

BTW, fun fact, zrovna dneska jsme Champions of Midgard hráli. Náhoda? :)

10.3.2023 00:27:15 | Upraveno autorem (porovnej)

@TomL 

Já ty reakce tehdy nečetl. Až včera, protože mě právě kvůli tomu vašemu hraní na ně upozornil Tonda 🙂

10.3.2023 08:23:00

Vybíráme z Bazaru

Pirátské kostky
Pirátské kostky
Akt. cena: 180 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas