Chairs

Chairs - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 99
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fundex
Mannix Co, LTD
Autoři: Yurkovic Design Inc.
Yves Hirschfeld
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Chairs je dovedností hra, při které hráči pokládají na sebe postupně plastové židličky různých tvarů a zároveň se snaží vyvarovat toho, aby věž postavená z židliček během jejich tahu spadla.

Průběh hry

Varianta A - Hráči se dopředu domluví na kolik kol se bude hrát. Nejmladší hráč vybere první židličku a postaví ji doprostřed herní plochy jako základnu a ostatní se rozestaví kolem. Další hráč, který je na tahu si vybere jednu z doposud nepoužitých židliček a pokusí se jí umístit na některé z již postavených. Pokud i po umístění věž stojí, ujme se svého tahu další hráč nalevo. Pokud věž spadne, tak si hráč, který je právě na tahu přičte tolik trestných bodů, kolik židliček spadlo a poté tento hráč začne nové kolo.

Varianta B - Hráči si rovnoměrně rozdělí židličky. Průběh tahu je stejný jako u varianty A, jen s tím rozdílem, že pokud věž spadne, tak si hráč spadlé židle musí vzít.

V obou variantách platí pravidlo, že pouze první základní židle smí být v kontaktu s herní plochou.

Konec hry

Varianta A končí po odehrání předem domluveného počtu kol a vítězí při ní ten hráč, který má nejméně trestných bodů. Varianta B končí ve chvíli, kdy některý z hráčů správně umístí svoji poslední židličku - tento hráč se stává vítězem.

Autor: Odulin

Vybíráme z aukcí

Dva bratři + promo
Dva bratři + promo
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas