Cesta kolem světa za 80 dní

xxxxxxxooo hodnoceno 96x (Seznam vlastníků)

Cesta kolem světa za 80 dní - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Galakta
Kaissa Chess & Games
Kosmos
Marektoy
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Michael Rieneck
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Po delší době hraní jsme si znovu přečetli pravidla a zjistili jsme překvapivé věci, nicméně to, co jsme se chtěli dozvědět, tam uvedené nebylo. Tak se zeptám vás na dvě věci:
A) První hráč dojede do Londýna, ale přesáhne 80 dní. Přidává v dalších kolech 1 den ostatním? (Ono to není úplně fér, protože se "ani nemusel snažit dojet" a už škodí ostatním. Ale nicméně je v Londýně...)
B) Může se zahrát princezna na kontakty tím hráčem, který právě kontakty zahrál? Tedy, zahrát se může, ale bude to mít vytoužený efekt cestovat 3 etapy v jednom kole? Protože na princezně je, že zopakuje efekt karty, a efekt karty kontakty je, že umožňuje projet 2 etapy, nikoli že etapu přidává.
Díky za vaše postřehy :)
9.7.2014 14:34:08

moje odpovědˇ
Otázka A) - Ostatním hráčům se den přidává - podmínkou pro přidávání není to,kolik dní hráč na cestu do Londýna potřeboval.
Otázka B) - Zatím se mi při hře tato situace nestala.Navrhuji napsat vydavateli,firmě Mindok,pro ujasnění.

9.7.2014 14:58:37

princezna
A - souhlas s Mirek-Usti
B - karta kontakty umožňuje v jednom kole cestovat 2 etapy, ne 3, takže zahrání princezny by v tomto případě nemělo žádný efekt, pokud bych však vydržel do následujícího kola, mohu zahrát princeznu kontakty a jet 2 etapy dvakrát za sebou

29.9.2014 07:35:25

Vybíráme z Bazaru

Exit: Úniková hra - Zapovězený hrad
Exit: Úniková hra - Zapovězený hrad
Akt. cena: 149 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas