nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cesta kolem světa za 80 dní

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Galakta
Kaissa Chess & Games
Kosmos
Marektoy
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Michael Rieneck
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vydejte se po stopách hrdinů ze stejnojmenného románu Julese Verna a zkuste celou cestu urazit za méně než 80 herních dní. Svou cestu začnete v klubu gentlemanů v Londýně a než se do jeho pohodlných křesel vrátíte, navštívíte Paříž, Bombaj, Kalkatu, Yokohamu, San Francisko, New York a pár dalších měst roztroušených po celé Zeměkouli.

Pokud se do Londýna stihnete vrátit jako první a navíc neuplyne od vašeho odjezdu více než 80 dní, stáváte se vítězem hry. Jako dopravní prostředek můžete použít vlaky, lodě, ale i méně obvyklé horkovzdušné balóny a v některých částech světa i oblíbené slony.

Pro přesun z jednoho města do jiného je potřeba určitá kombinace karet dopravních prostředků, kterou musíte nejprve nashromáždit v ruce a poté ji odhodit. Tím můžete pokročit ve své cestě za slavným vítězstvím.

Zdánlivě jednoduchou a přímočarou hru ale komplikuje detektiv, který může cestovatele výrazně zpomalit, možnost cestovat balónem, který dokáže cestování naopak zrychlit, také boj o vhodné karty dopravních prostředků, který bude mezi hráči zuřit po celou hru, a další mechanismy hry.

Autor: Zeus

Získaná ocenění

Nominace

  • 2005 - International Gamers Award

Další názvy této společenské hry

  • Around the World in 80 Days
  • In 80 Tagen um die Welt
  • W 80 dni dookoła świata