nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cesta domů

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hospicové občanské sdružení Cesta domů
Autoři: Ondřej Lednický
Vojtěch Kozlík
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jeníček a Mařenka se v lese ztratili a hledají cestu domů a tak jako v pohádce, můžou i zde malí i velcí cestovatelé hledat CESTU DOMŮ. Nenajdou sice žádnou perníkovou chaloupku, ani zlou ježibabu, ale budou se muset vypořádat s řadou překážek a nástrah jenž na ně čekají....

Cesta domů se odehrává v reálném čase a ve hře jsou k dispozici jak reálné dopravní prostředky, tak i zvířata, se kterými se běžně setkáváme a které najedeme ve svém okolí či zoologických zahradách. Někdy ale narazíte i na prostředky poněkud netradiční. A tak se v této hře můžete „svézt“ tramvají jakožto i s vozíkem na uhlím, na slonu a nebo také na pštrosovi.

Ve hře nejsou žádné texty a to hlavně proto, že hra je určena především malým a menším dětem, které se při hře učí rozpoznávat jednotlivé druhy dopravních prostředků či zvířat a naučí se také rozpoznat, kde se jaký druh dopravního prostředku pohybuje či jaké zvíře se může v dané lokalitě nacházet.

Herní prvky

Hra obsahuje 6 hracích plánů (pro každého hráče jeden) a po 76-ti karet různých cest a 76-ti kartách různých dopravních prostředků, které jsou rozděleny do dvou pytlíčků. Každý hrací plán obsahuje dvojici 11 míst (polí pro cestu), které je nutné překonat, a 11 polí pro použitý dopravní prostředek.

Ve hře se objeví také netradiční prvek, tzv. staveniště, které tvoří jistý druh překážky, ale také narazíme na "žolíka", kterého lze použít za jakýkoli druh dopravního prostředku.

Průběh hry

Hráči, kteřé jsou v rolích "cestovatelů", si nejdříve rozdělí mezi sebe hrací plány. Hráči si pak postupně losují z pytlíčku jednotlivé druhy cest, které postupně zleva doprava umístní do 11 polí určených pro cestu. Tím si postaví cestu, po které se musí dostat „domů“. V dalším průběhu hry si pak losují karty dopravních prostředků, kdy na začátku obdrží každý hráč dvě tyto kartičky a postupně se snaží tyto karty přiložit na svůj hrací plán s předvolenou cestou. Přiložit se však smí jen ty cestovní karty, které odpovídají správnému povrchu (druhu cesty).

Tedy pokud si hráč jako první vylosoval silnici (šedá barva), nemůže k ní přiložit vlak, loď ani letadlo, ale třeba traktor nebo automobil. Pokud má jako druhou v pořadí cestu zasněženou (bílá barva), nemůže se po této pohybovat na kole ani s balónem, ale musí použít třeba běžky nebo sněžnice.

Hra končí v okamžiku, kdy se prvnímu hráči podaří dostat domů (překonat všech 11 míst na svém herním plánu).


Desková hra Cesta domů je jednoduchá a vzhledem k systému hry ji lze zařadit do kategorie výukových her. Protože je určena hlavně malým dětem nelze od ní očekávat propracovaný herní systém, ani žádnou náročnou strategii a náhoda ve hře hraje velký podíl.

Autor: Kent

Vybíráme z aukcí

Paláce Carrary Deluxe (pro Zatrolené hry)
Paláce Carrary Deluxe (pro Zatrolené hry)
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>