nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Česko Junior

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"... šest - raz dva tři ... šest. Hmm, jdu na kulturu, tu snad zvládnu."

"Okej, tak poslouchej: Jak se jmenuje moderní společenská hra, vydaná poprvé v roce 2000, založená na postupném přikládání kartiček, čímž vzniká krajina s městy, loukamy atd., kterou si hráči obsazují svými figurkami?"

I tak může začínat nejjednodušší hra ze série Otázek a odpovědí.

Česko Junior je hra určená zejména mladším hráčům, nicméně zábavu si při ní dopřejí i dospělí, kteří mohou být zaskočeni otázkami na pohádková témata. Hráči v této hře mají za úkol dosáhnout středu hracího plánu tak, že odpovídají na záludné otázky ze 4 různých tamatických okruhů (Lidé a společnost, Příroda a geografie, Kultura, Různé). Za správnou odpověď získají žeton s odpovídajícím tématem a jakmile hráč získá žetony všech 4 témat, má volnou cestu směrem ke středu hracího plánu, kde na něj čeká nelehký úkol.

Kolo hráče vypadá tak, že hodí kostkou, vybere si směr (po směru nebo proti směru hodinových ručiček), kterým se vydá a tím i téma, na které bude odpovídat. Otázku čte hráč po levici. Odpoví-li hráč na otázku správně, získává žeton. Odpoví-li špatně, nic se neděje a může se pokusit o odpověď další kolo. Dále pokračuje hráč po levici. Po sesbírání 4 různých žetonů, může hráč vyrazit do středu pole, kde mu bude vybrána otázka tak, že hráč po levici předem nezná znění. Uhodne-li správně, vyhrává tím hru.

Hra má několik dalších, trochu netradičních variant. Může se hrát na vysbírání všech žetonů - vyhrává hráč s nejvyšším počtem. Popřípadě můžete hrát pouze na odpovídání otázek za určený časový limit. Hra v tomto ohledu nabízí širokou variabilitu.

PS: Správná odpověď je Carcassonne.

 

 

 

Autor: Lelo

Vybíráme z aukcí

Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit (+ rozšíření)
Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit (+ rozšíření)
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>