Century: Zázraky Východu

xxxxxxxxoo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Century: Zázraky Východu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Plan B Games
Autoři: Emerson Matsuuchi
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Už má někdo hru? Jaké to je? A jaké je to v kombinaci s cestou koření?
-----------------
hráč a sběratel
19.6.2018 13:12:23

po první hře
Zatím jsme hráli jen jednu testovací hru ve dvou.
Je to kombinačně podobný jedničce s tím rozdílem že se nekombí pomocí karet, ale ježděním lodí na ostrovy na mapě.
Takže se mechanismus posunul z deckbuildingu do area control. Pravidlově naprosto jednoduchý (2 stránky pravidel).
Vizuálně hezký. Zatím z toho mám trochu horší pocit než z jedničky, přišlo nám to trochu sušší (než jednička). Možná trochu hůř přehledný a kdyby chtěl člověk fakt počítat tak se hra určitě zasekne AP. Jako rodinná hra určitě v pohodě.
Zatím jsme nezkoušeli to propojení. Ale celý je to pocit po jedný hře, takže se možná ještě změní:)

20.6.2018 11:27:43

Propojení
Ono se to dá nějak propojit s jedničkou ?
EDIT: Opravdu jsou k tomu pravidla From Sand to Sea, kde je možnost integrovat první díl hry. Zajímavé jsem též zvědav na dojmy s propojení.
*-*

20.6.2018 11:29:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Dotaz na Číňana, podařilo se vyzkoušet propojení her ?
A jak je to s počtem hráčů, když 1. díl podporuje 5 a druhý díl 4 hráče ? Po sloučení tedy bude výsledná "Big game" pro 4 hráče nebo pro 5 ?
Díky
EDIT: Kdyby to někoho zajímalo, tak při sloučení obou her, je umnožněno hrát hru jen pro 4 hráče, pro 5tého není herná materiál.
*-*

26.6.2018 14:56:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Právě jsem dohrál 2. hru a musím říct, že mě to baví víc než Cesta koření. Systém je stejný jako u Cesty koření. Doporučuju.

25.12.2018 19:03:35

Dojmy
Zazraky vychodu su o nieco lepsie, konfliktnejsie a variabilnejsie ako Cesta korenia. Znovuhratelnost super, hra je dynamicka - hrali sme zatial iba dvaja. V tomto pocte ale malo konfliktna ... vacsinou sme obsadili vlastne casti mora a obchodovali tam. Kombinacia s Cestou korenia je to taka nemastna neslana ... clovek sa musi sustredit aj na karty aj na more a to tu hru viac rusi ako kombinuje.

25.12.2018 23:41:37

Ahoj, dojmy z této hry výborné. Sám ji nevlastním, hrajeme s bratrem a dalšími členy rodiny. Podle mých zkušeností jsou hry této série zábavnější ve více hráčích. Zázraky východu jsou k něco zajímavější než Cesta koření, ale ještě lepší je obě hry zkombinovat. To nás bavilo zatím nejvíc. Dobrý je i Nový svět. Celkově se série Century povedla, oceňuji rozdílnost jednotlivých her, které ale mají podobný základní mechanismus, jednoduchá pravidla i možnost hry mezi sebou kombinovat a vytvářet tak nové herní zážitky. Mám pocit, že tato série je poněkud neprávem podceňovaná, ale za mne mohu doporučit.

16.10.2021 19:23:37

cela trilógia vo svete mala úspech. O tom svedčí že každá časť dostala aj reskin na Golem edíciu ktora je vypredaná.  
v CZ/SK hru vydával Piatnik ktorý veľké promo hre neurobil. 
Aj na slávnom hipsterskom YouTube Dodžubcast bola hra hodnotená dosť negatívne. ”Nevieme o čo ide, nepáči sa nám, nie sú to Kravy alebo Kabo, je to hra od Piatniku a nie niečo od spriazneného BF”.

 >.< 

Podobne tam promovali aj vyborne My city Lebo to bolo od piatniku 

17.10.2021 11:01:53

@perun91  jouob občas sleduji a co klukům nejde vyčítat je hodnocení her. Prostě hodnotí jak to cítí a mají hodně nahráno, takže mohou porovnávat. Vůbec nejde o to které vydavatelství hru vydalo, ale jaká je.

 

17.10.2021 11:10:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Akt. cena: 799 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas