Century: Nový svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Century: Nový svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé: Piatnik
Plan B Games
Autoři: Emerson Matsuuchi
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Které Century koupit?

Pravděpodobně dotaz pro ty, kteří hráli všechny 3 hry. Kdybyste uvažovali o koupi jedné z nich, kterou byste si koupili (příp. proč)? Děkuji.
15.9.2019 18:33:52

s
Já za sebe kdybych si měl vybrat jeden, tak bych vzal druhý, ten mě zatím baví nejvíc. První na mě byl moc náhodný, člověk nemůže moc dobře kontrolovat svoje vlastní možnosti a strategii a může prohrát jen díky smůle na kombinace karet. Třetí mi zase přišel docela primitivní a chvílemi až nezáživný. Ten třetí jsme ale zatím hráli jen jednou, takže možná budou další hry lepší. Druhý díl mi zatím přijde nejlepší, protože si tam člověk může dobře naplánovat co chce dělat, může zkoušet různé strategie a má docela dost možností jak nabírat body.

Úplně nejvíc mě zatím bavila kombinace 1. + 2. díl. Ještě jsme ale nezkoušeli kombinovat 3. díl s ostatními, to taky vypadá zajímavě.

Samozřejmě ale ve výsledku záleží na každém hráči. Každého baví jiný typ her a má jiné očekávání, takže to, že mě osobně nejvíc baví 2. díl ještě neznamená, že to bude stejné i pro vás.

2.10.2019 14:07:02

1/3
Za mě jedničku nebo trojku. Druhý díl je vzhledem k jednoduchosti hry zbytečně "komplikovaný" a zdlouhavý.

První díl je fakt jednoduchá a okamžitě vysvětlitelná hra i pro nehráče, trojka je fajn vstupní worker placement hra.

2.10.2019 19:39:15

...
Ahoj,

u mna vedie 3 a 2. Uz si len vyberam, ci mam chut si zahrat s kartami alebo bez.
Jednotka je zasa pre zacinajucich hracov (nieco ako Splendor).
Kombinacie som zatial neskusal.

T.

2.10.2019 19:57:29

Koupit
Trochu bych úvodní otázku doplnil/poupravil - mám 1. a 2. díl. Má cenu si kupovat 3.? 1. a 2. díl mi přijdou dost podobné, nemám moc chuť hrát jeden a pak si zahrát druhý. Čím hlavně se 3. díl liší od dvou předchozích? Díky

4.1.2021 10:42:02

3. dil
3. dil rozbiji jednoduchou matematiku predchozich 2 her, kdy dany typ koreni ma proste danou bodovou hodnotu.
Bodovaci karty jsou komplexnejsi - krome vymeny surovin, uz to neni koreni, ale porad ty stejne kosticky :), davaji bonusove symboly, ktere se snazis nakombinovat s bonusovymi zetony a potom taky muzou davat ruzne permanentni vyhody (dalsi workery, sleva na konkretni pole nebo vetsi vynos) nebo jednorazove bonusy (v podobe "pruzkumu").
Osobne mam nejradsi kombinaci 1+3 - je to v podstate 3. dil s tim, ze se tam pridava moznost budovat vlastni "obchodni cestu" pomoci karet z 1. dilu. Jako samostatnou hru mam nejradsi 1. dil.
2. dil mi prijde herne nejvic odlisny.
Kombinaci vsech jsem nezkousel.

4.1.2021 11:43:31

i!

nazor
1.diel - Ako uz bolo spomenute, 1. diel je pravidlovo velmi jednoduchy a teda pristupny aj pre menej skusenych hracov. Nevyhodou je, ze je o trosku slabsi pri hre 2 hracov (kvoli tomu, ze sa ponuka dostupnych kariet obmiena pomalsie).
2.diel - Podla mna poskytuje asi najvydatnejsi herny zazitok (najzaujimavejsie herne rozhodnutia). Ja osobne ho mam najradsej. Vyborna je aj kombinacia 1+2. Super aj v dvoch hracoch.
3.diel - Trojka je imho najslabsia. Do kombinacie s 1 / 2 je ok, ale samostatne tam ten worker placement podla mna moc dobre nefunguje. Je to nuda v porovnani s inymi worker placement hrami.
--
Keby som si mal vybrat jeden, tak bud 1 alebo 2. Ak hras prevazne v dvoch hracoch, tak 2.diel. Ak hras prevazne 3+ players, tak potom asi 1.diel.
--
Ak uz mas 1+2, tak by som trojku nekupoval a radsej by som investoval do niecoho ineho :)

4.1.2021 13:10:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mně asi nejlepší 3, ale těsně před 2. Líbí se mi postupné odkrývání hracího plánu, možnost kombinovat bonusové karty a získávat tak další body, bonusové akce, apod. pořád jednoduché pravidla. Mám rád všechny tři hry série Century, dobré jsou vzájemné kombinace. Každá hra je trochu jiná, takže série se tak rychle neohraje. Jednička je nejzábavnější v 4-5 hráčích, dvojka a trojka se dají i ve dvou nebo ve třech. Za sebe doporučuji všechny.

18.10.2021 22:23:29

Vybíráme z Bazaru

GHOST STORIES (EN) - VYPRODANÉ
GHOST STORIES (EN) - VYPRODANÉ
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas