Century: Cesta koření

xxxxxxxxoo hodnoceno 143x (Seznam vlastníků)

Century: Cesta koření - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Asmodée Editions
Plan B Games
Autoři: Emerson Matsuuchi
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ?

Tahle hra sklizi chvalu vsude mozne a v cz/sk to dokonce vydava piatnik ale zatim tu nikdo nepjeje chvalu.
Nekdo kdo by se podelil o dojmy?
25.7.2017 12:14:33

Dojmy
Taky se přidám s dotazem. I když hru si asi stejně pořídím, podle popisu to vypadá dobře.

25.7.2017 12:43:48

VLT

Příjemná hra pro milovníky Splendoru
Dnes jsme hráli poprvé (hned třikrát během odpoledne, takže ano, bavilo :-).

Pravidla jsou jednoduchá, bleskově pochopitelná, rychle se dají vysvětlit a zapamatovat. Přestože jsou tak jednoduchá, nabízejí řadu možností, jakou taktikou postupovat, takže je hra variabilní, různé taktiky se mohou vzájemně hatit (ať už úmyslně nebo neúmyslně) a je více způsobů, jak dosáhnout vítězství.
Bude se líbit těm, kdo rádi hrají Slendor, který v něčem připomíná, ale nabízí - jak zmíněno - větší variabilitu strategie.
Připomínky mám k designu. Obrázků překrásné, mističky jsou hezký nápad a mince skvěle cinkají o stůl. Nicméně na kartách karavan jsou špatně vidět pole pro kostičky, koření se z misek špatně vybírá (a misky nejsou na stole moc stabilí) a v naší hře je i jedna vadná kostička. Myslím, že by si hra, která se snaží být tak vizuálně krásná, zasloužila větší pozornost z hlediska kvality.

24.9.2017 18:39:20

Trochu kritičtěji...
Za mě se teda žádné nadšení nekoná :(

Srovnání se Splendorem není úplně trefné.
I když v obou hrách sbíráte žetony/kostičky a kupujete karty.

Co se týče variability a hratelnosti, tak moc velké zázraky nečekejte.
V podstatě se v prvních fázích hry snažíte získat ideální karty na zisk/výměnu koření a v druhé už tyto karty točíte a kupujete karty měst.

Karty jsou každou hru náhodné, takže o nějaké strategii není řeč. Kdo se dostane k lepším kartách a lépe a rychle vyměňuje to co je třeba, ten vyhraje.

Téma se vytrácí tím, jak jen měníte a hrajete karty. Pokud byste vyměňovali hrušky za jabka, tak je výsledek stejný.
Hra je celkem svižná, ale to je asi tak všechno.

25.9.2017 08:10:33

U mě dobrý...
Hra je to pěkná, jednoduchá na pravidla, s pěkným zpracováním. Karty jsou velké (nezvykle) s hezkými klidnými ilustracemi. Potěší kovové mince a plastové misky na "koření".

Hra využívá herní mechaniky Splendoru a Majesty. Je tam
ale hezky líznutý i "deckbuilding"...což potěší a pro děti (kolem 7 - 8 let) je to pěkný vstup do už tak trochu jiného levelu hraní her.

Partie netrvá dlouho, tahy hráčů jsou velice rychlé, takže se nečeká dlouho, až přijdete na řadu, což pro mladší hráče další plus.

Pokud hledáte vizuálně hezkou rodinnou hru s jednoduchými pravidly, ale s herními mechanismy uspokojujícími i hráče pokročilejší - doporučuji.

Navíc je to první díl trilogie...takže žůžo :-)

19.3.2018 10:10:08

Vážně super hra
Doma to frčí. Co bych vyzdvihl, že od prvního tahu jsem ve hře. Nemám pocit, že půl hry buduji nějaký engine a pak teprve hraji. Pravda je, že někdy se povede kombo, které se vyplatí točit. Téma není tak abstraktní, jak bych čekal. I když konflikt ve hře není prakticky žádný, hráč musí sledovat, jakým tempem jedou ostatní a přizpůsobovat tomu vlastní hru. Za mě skvěle vymyšlená hra, které neschází napětí a příjemná míra strategických rozhodnutí.

15.9.2018 11:38:27

Opravdu dobrá hra
Zdravím, hru jsme odehráli teprve párkrát ve třech a čtyřech hráčích. Moc pěkná grafika, zajímavý herní mechanismus, jednoduché pravidla. Vhodné i pro starší děti, odehrané do 1 hodiny i dříve. Máme všechny tři díly, každý je trochu jiný, všechny mají něco do sebe. Je potřeba trošku přemýšlet, zvolit správnou startegii, kterých je více. kombinace jsme zatím nezkoušeli, ale myslím, že to bude taky v pohodě. Za mně dobrý.

14.3.2020 23:06:49

Vybíráme z Bazaru

Krycí jména-Duet
Krycí jména-Duet
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas