Caylus Magna Carta

xxxxxxxooo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Caylus Magna Carta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Quined White Goblin Games (QWG)
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: William Attia
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti po první hře

Po první hře (2 hráči) mám pár nejasností:
1. Za obytný dům dostávám v průběhu každého kola 2 zlaté (jeden v první fázi a druhý při vyhodnocování účinku karet). Je tak?
2. Měli jsme neustálý nedostatek surovin. Mám 4 dělníky, takže vydělám v 1 kole max.4 suroviny, plus 1-2 za vlastní budovy na kterých stojí cizí dělník (toto však pouze 4x, pak surky na kartě dou). Jestliže bych měl v každém kole odevzdat alespoň 3 surky na stavbu hradu, tak věčně nemám z čeho stavět. Tržiště mi nepomůže, páč bych na něm musel zas mít svého dělníka který mi vynese za 1 zlatý pouze jedinou surku.
3. V pravidlech to není ale předpokládám že mohu přesunout ve svém tahu dělníka z jedné budovy na druhou stejně jako když ho dávám na budovu ze zásoby.
28.12.2008 10:13:26

Re:Nejasnosti po první hře
Hrál jsem to už dávno, ale myslím, že odpovědi na tvé otáky jsou:
1. Za obytný dům dostaneš peníze jen na začátku kola, před pokládáním dělníků, na obytný dům se dělníci neumisťují viz pravidla 2. Fáze bod C (Str.3)
2. Je to o sbírání surovin a rozhodování do čeho je investovat, ne o tom, že každé kolo musí všichni postavit budovu a k tomu ještě část hradu.
3. přemisťovat již položeného dělníka určitě nejde, když jsi ho tam poslal dělat, tak dělá dokud se nevyhodnotí (o: - však práce není holubník (o:

1.1.2009 13:34:05

Vybíráme z Bazaru

Unmatched: Tales to Amaze
Unmatched: Tales to Amaze
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas