nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cave Troll

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Tom Jolly
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Hej, ty, hrdino... nechtěl by sis vydělat nějaký zlaťáky? Slyšel jsem, že tady v podzemí jich je spousta. Jen tam jsou ňáký příšery, co lezou z těch starejch nezasypanejch studní... Ale to by ti nemělo vadit, ne?"

Cave Troll je strategická poziční hra pro 2-4 hráče, ve které se jednotliví hráči stávají pány skupiny hrdinů, ale i monster. Cílem hry je obsadit podzemní místnosti na plánu tak, aby měl hráč po všech herních sčítáních co nejvíce zlata. Jak toho ale docílit?

Každý hráč má několik "běžných dobrodruhů", pět speciálních hrdinů a tři monstra. Do začátku každý dostane dvě karty, přičemž jakmile jednu použije, okamžitě si lízne další. Tyto karty slouží k nasazování postav na herní plán a několika speciálním akcím. V každém kole má hráč k dispozici čtyři akce, kterými mohou být:

  • pohyb z jedné místnosti do druhé (kteroukoli figurkou)
  • nasazení nové figurky (tím, že z ruky vyložím její kartu)
  • provedení speciální akce hrdiny či monstra (např. zabití)
  • použití artefaktu
  • jiná akce daná vyloženou kartičkou (bodování jedné z místností, nalezení artefaktu apod.)

Hráč se snaží rozmístit své hrdiny a monstra tak, aby mu patřilo co nejvíce a nejlépe bodovaných místností. O to se samozřejmě snaží i ostatní, ale místnost patří tomu, kdo v ní má v danou chvíli nejvíce hrdinů (nikoli monster - a v místnosti smí být max. 5 figurek).

Několikrát za hru přijde průběžné bodování a na konci hry bodování závěrečné. Takže skutečnost, že někdo hned na začátku obsadil nejdražší místnosti, se nemusí na konci vůbec projevit. Hra je rychlá a velmi proměnlivá, přispívají k tomu i dvě sady vlastností pro speciální hrdiny a monstra, a také několik variantních pravidel.

Autor: Elissa

Další názvy této společenské hry

  • Jaskinia Trolla