Cave Evil - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Blast City Games
Emperors of Eternal Evil
Autoři: Jochen Hartmann
Mat Brinkman
Nate Hayden
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Czech Evil

Ahoj vospolok.. aby som neodpisoval postou dookola, skusim takto predbezne zodpovedat na par otazok tu..

Inak sa o hre a o projekte samotnom neskor dozviete viac na ZH a DZ, a obrazom a slovom tiez aj vdaka kanalu Deskofobie (ak este nepoznate ich YT/FB, odporucam mrknut, jedinecny pocin v CSR..) ... TAKZE:

- ANO, s velkou pravdepodobnostou bude ofiko CJ verzia CaveEvil (na najvyssej moznej profi urovni ofc.), cele to nejak zastresujem ja ale hlavne ze s podporou tych, co dokonale vladnu CJ .. :D ..su to hlavne skuseni hraci CE, (co to v principe nepotrebuju mat v CJ); pak ofiko svetovo uznavany Kafe s Mlikem za errata/faqy a vobec zhodu s normou; Kaja a Eliska - posledna instancia za CJ ako high-end korektori; zatial je zlehka predbezne prislubeny dozor nad typografiou od Morteho, dalsi profik z oboru... No a samozrejme pak cela kohorta proof-readerov a pak blind-readerov.. Vyroba bude tam, kde mam sam osobne a dobre skusenosti, a kde viem priamo fyzicky kontrolovat kvalitu na vstupoch a vystupoch. Inak v principe zakazkova vyroba s kopcom „gavalierskych a nestandartnych vyhod“. Vyrobca je platca DPH.)
- jedna sa o nekomercny hracsky projektik (dle originalu) a hra samotna nie je urcena pre masy - tudiz nie je ani priestor na "beznu distribuciu".. Takze po odoslani krabic priamo hracom- odjednanych (a vopred zaplatenych) sa po tom zlahne zem*. Cela schema je zalozena na dovere a predobjednavke.. nic vic.
Tiez*, viacero spriatelenych obchodikov vsak uz nadsene prejavilo zaujem podporit tento projekt zaveznou predobjednavkou, takze umoznia nejakym nahodnym opozdilcom dostat sa ku hre aj po uzavierke (pochopitelne vsak, uz s ich obchodnickou marzou..normalka)

- inak ziadna kampan ci plateny reklamy priestor nebude, leda ak zarak naky, takze je to len (pre)na vas hracoch, ako info o tejto zaujimavej moznosti posuniete kamaratom, znamym a kolegom hracom dalej... na facebookoch, na komunitnych portaloch vsehodruhu v prislusnych forach, na strankach o Metale, Komixoch SF/F/H Literature a undergrounde ci dalsich obskurditach ... (Ak by pak chcel niekto na veb naky banner, urcite rad, posta..)

- chalani z EEE sa sami ponukli, ze vytvoria novy artwork na obalku specialne pre CJ verziu, nech sa paci, dalsia bonmotka :)
- nazov ostane neprelozeny, fonty a ich farby sa nezmenia. Vse ostatne je volne, vratane textovania a prerabky pravidiel (zatial to, s dovolenim, berem ako nutnost)..
- materiay budu pred spustenim „objednavok“ dostupne, kazdy si moze pozriet, ci do toho chce ist. A zatial tiez pocitam s testovacim (predtiskovym) hranim CJ textov a dobrovolnickym online „hnidopichstvom“..slauchy na vas holoto! ..Tiez kluby, herne a pod, klido sa mi ozvite postou o info ak sa chcete pridat k veci...

- datum vydania NIE JE. Cas nie je dolezity, dolezita je len nekompromisna a finalna spokojnost s tym, co pojde do tisku a to spokojnost tych ludi, co na tom pracuju.. Hold je jeden-jediny pokus len. A tiez, nepojde o suchy technicky preklad, predsa len, hra je velkym dielom aj o atmosfere..

- cena:
1. bude jasna az po uzavreti zavaznych predobjednavok.
2. Nesmie byt pre hraca vyssia (hra+postovne), ako polovica beznej-normalnej ceny, ak by bola hra este dostupna z usa (hra+postovne+dane na vse). AK sa toto nepodari, zial, nema to cele zmysel a dalsie pokracovanie. Moj dosavadni odhad je ale ten, to snad pude..:D Opat vsak zdoraznim: v reali to bude stat a padat len na vzajomnom plneni zavazkov troch stran- z pohladu hracov je to (len) zaplatenie predobjednavky.. tato fragilnost nastavenia, bohuzial, je dan za to, ze CE je okrajova zalezitost (uz len zjavom, nehovoriac o hernej naplni a skandalozenom prvku eliminace hracov!)' a cele je to teda bez investora/vydavatela.. opat vsak, vyzera to velice nadejne..;) )
3.ak by nahodou mal tento projekt nakym zazrakom zlahka vacsi uspech, ako len treshold na minimalny tisk, tak bude snaha najprv zaplatit aspon symbolicky pracu profikov a az pak dotovat expanziu..to je snad fer..)

- ROZSIRENIE: 1. povodne malo vyjst v AJ cca po essene14, pak sa to posunulo a teraz je to leto’15.
2.nemozem a nechcem slubit, ze rozsirenie bude v CJ.... ale viem slubit, ze spravim vsetko preto, aby sa tak stalo (ak uz bude mat byt zaklad v CJ)...
3. Najvyhodnejsie, co si budeme nahovarat, by bolo vytisknut spolu so zakladom predobjednany pocet kopii expu. Ina varianta je nutne zasadny problem z pohladu ceny. Zial je to tak.. Preto sa budem snazit nak to hold vykombit..:D (cele je to o dostupnosti finalnych grafickych materialov vs datumy tiskovych okien.. a +++ cas na spracovanie samozrejme, coz bude vacsi problem, kedze to vyzaduje zahratie do hlbky, to je snad jasne)

- fyzicke vyhotovenie krabice sa bude drzat originalu vo vsetkych smeroch (mozno len: snad bude +1ks D4 v krabici).
- Ano, EEE vydali paralelne masivnu skladaciu mapu ku svojmu druhemu printu. Prave toto neplanujem (je to herne fakt zbytocnost imho) ALE bude vsak ku CJ-CE projektu pridruzeny dalsi projektik pre ortodoxnych a sice osvedcena neznicitelna rolovacia plastova mapa, fakt vyfic, a tiez set originalnych Totemov - plastove miniaturky Skvadier - Toto vsak nie je nutnou a povodnou sucastou hry, preto o tom inde...

Tot snad vse za nefromalny uvod takto tu, ak nake otazky, klido sem, posnazim sa..
..jo a ZDORAZNUJEM, prosim, ze toto info tu nie je ziadna pobidka k ‚predobjednavkam‘ – este nie je co predobjednavat hold, to az ked bude kompletne hotovy CJ material do tisku.. dik za pochop...
/Tiez ale, kazdy kto mi uz napsal ci napise spravu/mail/sms, ze chce pak (-kedykolvek to bude aktualne) naku krabicu CE v CJ aj keby traktory padali, pisem si ho na zoznam, takze mi to predbezne pomoze s cislami.dik moc/

...Uz coskoro niekde zvesim ukazky kariet v CJ, aby ste mali naku tu predstavu.. :)
Koniec hlasenia, Zatiiim decka!
j.
9.2.2015 17:43:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Cave Evil CZ
Tak jsem si po cca roce uvedomil, ze se resil tento projekt. Tak jak to vypada? Nejaky postup a nebo jsme u ledu?

17.1.2016 15:48:43

Cave Evil CZ
Chtěl bych se zeptat, jak to vypadá se hrou Cave Evil, jestli je její vydání v češtině stále v plánu nebo už ne? Děkuji.

20.12.2019 04:35:30

ANO!
vse je v pohybe, byt v pomalsom, ako som povodne dufal..

Prave teraz Nate zaregistroval (nebudem citovat) ze nanho par rokov uz tlacim o data na detailne nacenenie. Teda ak okolo noveho roku snad dostanem die-cut vrstvy, coz je ta najdrahsia polozka vo vyrobe, pak budem vediet viac-ci to bude za tu davno definovanu/prijatelnu cenu alebo co s tym vobec. Utopil som v tom milion casu a energie, tak je super, ze tato hra nikdy nezostarne ani ju nic v zanri neprekona :))

Povodne mal byt partnerom BF, medzicasom vsak jednak kontrakt vyprsal a druhak je to uz Assmode.. nastastie to ale velice pozitivne vyzera s Foxom.
Preklad je hotovy takze uz len to otrocky nasadzat a proofreadovat...

Ak sa cokolvek pohne dalej, vznesene-temna hracska verejnost bude zaplavena informaciami na milione kanalov! ;)

PS> kedysi sa mi ludia a obchody prihlasovali s mailom na predobjednavky, TOTO STALE PLATI, mam vas v kartoteke... avsak s podporou Foxa in da Boxa to bude este viac profi, elegantnejsie a easy- predsa len s tym pravidelne chodi von on, ja to mam len ako hobby..

PS> ano, ak, tak budu aj rozne bonusy, mapy, udelatka a vysiel nedavno mikropack ku CE a Warcults ;) snad to pak bude cele davat zmysel..
j.
Keep you posted!

20.12.2019 22:45:50

Podpora

Tak snad to klapne! To je přesně ta hra, u který můžu pustit Bathory... :o)

21.12.2019 08:13:08

predobjednavky
takze aktualne neni potreba ti nijak davat vedet zajem, protoze to pujde oficialnejsi cestou pres foxe? vlastne si nevzpominam, jestli jsem se vubec hlasil, nebo ne...

21.12.2019 17:18:50

Držím palce
.opčíkovi velký dík za vložené úsilí Na tuhle hru koukám už pár let, ale kdyby vyšla a navíc u Fox in the Box, hned to beru.

18.1.2020 08:35:58

POZOR!)
Tak sa neuveritelne stane realnejsim, a lady sa pohli...
Vse dalej bude (snad) zavisiet uz len na miere zaujmu o tuto obskurditu..a CE bude v CJ :)

PS: Kto sa mi uz ozval. kedysi tu na ZH, DZ a pod., v najblisej dobe sa ozvem naspat.. ostatni, urcite sedujte oficialne uradne nastenky!

25.5.2020 09:00:14

Konečne :)
Na túto informaciu už čakám neskutočne dlho. Rozhodne budem mať záujem.

25.5.2020 11:13:26

Konečne :)
All in!

25.5.2020 12:04:05

Opčík
Skvělá zpráva! Veliké poděkování.

25.5.2020 12:30:14

Úleva
Po půl roce ticha jsem se začínal bát, že to zamrzlo. Moc se těším. Díky .opčíkovi za skvělou zprávu.

25.5.2020 13:13:35

CAVE EVIL

Já snad koupim rovnou dvě...

25.5.2020 15:33:00

Zmatek
Nějak se v tom ztrácím. Takže cz verzi CE dělá Opčík nebo FitB :)

25.5.2020 17:03:51

:-O
Diky diky diky, tisicere diky, dlouho jsme cekali a je to tady! Opčíku vsechny palce nahoru :-)

25.5.2020 17:05:59

:)
Nevím proč mi to připomnělo Ivana Mládka:

Když přišli trpaslíci z práce domů, nejevila Sněhurka už známek života. Trpaslíci dali Sněhurku do takové skleněné rakve... kterou tam na ni měli už připravenou... Dali ji, s tou rakví, za takovou stodolu.

Druhý den naštěstí šel okolo krásný princ. Na koni. Když... když přijel k té stodole, seskočil z koně, utíkal za tu stodolu... Princ přišel k té rakvi, i přes to skleněné víko poznal, že tam leží neznámá dívka, která je krásná v obličeji i po těle a že má dobrou povahu.

Princ se rozhodl, že si ji (v)obživí. Tak princ takhle to víko odklopil, nad Sněhurku se přiklopil... pardon... nahnul a tu Sněhurku nějak políbil, nebo olíznul... čerta něco takhle jako něco, a výsledek byl, že Sněhurka najednou obživla.

Oba mladí lidé z toho měli ohromnou radost, hlavně Sněhurka už s tím nějak nepočítala, že by... že by si ještě někdy žila... a princ si odvedl Sněhurku do svého království.

----------------
Upřímně také jsem nějak už nepočítal, že by ten Cave evil mohl v češtině doopravdy ještě někdy vyjít.

25.5.2020 17:24:21

Cave Evil - zájem
Tak nějak nevím, co je to oficiální úřední nástěnka, ale těžce o tom uvažuji. Tak doufám, že vše důležité se dozví zde :).

25.5.2020 20:18:08

..
All> vrele dik za vas zaujem, to je najvacsia motivacia..
Cimm> kolaborace!)
czechImenhotep> jj, skoro.. len ta nekromance ide v hre trochu dalej >D
Dooby> ano, aj tu, ale hlavne na strankach FitB

25.5.2020 21:00:32

:O
.opčíku ĎÝK!
Já ti věřil, já věděl, že to přijde, jednou...
A k tomu FitB - to je jasná záruka, řekl bych. :)

26.5.2020 09:39:35

IN

re
Ano je to tak, Opčík zprostředkoval dialog a autory a tak jsem mohl po letech dotáhnout smluvní a výrobní zajištění možnosti české edice této legendy.

Více už na: https://foxinthebox.cz/novinky/cave-evil-cz

Díky!
----------------------
Majitel liščí krabice

26.5.2020 12:04:28

předobjednáno
A stylově "Fox in the Box - Objednávka 666" :D


..Deskovky Teplice..

26.5.2020 12:19:22

IN
Vypadá to zajímavě :) Hrací deska bude kartón? Na některých foto bgg vidím papír...

26.5.2020 12:28:22

IN

re
Ona tam hrací deska moc nedává smysl, protože je to pouze zarovnávací mřížka pro pokládání dílků podzemí (a ty mohou jít i přes její okraj). Možná nabídnu pevnou mapu jako add-on, ale v případě, že pokládáš dílky přes hranu, tak je to spíše na škodu...
----------------------
Majitel liščí krabice

26.5.2020 12:36:08

objednáno...

To je tak obskurní, že nejde odolat...
A vzhledem k právě nastoupenému trendu Lišky, vidím jasně její další zastávku: Dungeon Degenerates!

26.5.2020 12:55:57

Bozii
Diky moc Davide, to je uzasne ze se to podarilo! A libi se mi jak to logo FiTb na te krabici bude cernobile, takovy maly detail ale paradni! At ty predobjednavky fici ;-)

26.5.2020 13:06:06

Olney
Tak Dungeon Degenerates bych bral :-)

26.5.2020 15:18:41

Vybíráme z Bazaru

Detektiv Kočička
Detektiv Kočička
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 hodiny

Offcanvas