Catan - Kupci a barbaři

xxxxxxxooo hodnoceno 112x (Seznam vlastníků)

Catan - Kupci a barbaři - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Osadníci z Katanu
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra pro dva?

Uvažuji o Osadnících (těch základních) jakožto "povinné" výbavě. Důvodem, proč je zatím nemám, je to, že často hrajeme jenom dva. U Kupců a barbarů se nyní dočítám, že to jde hrát ve dvou. Může mi někdo prosím stručně vysvětlit, jestli nákupem tohoto rozšíření zprovozním i základní osadníky "plnohodnotně" pro dva hráče?

Nebo to je tak, že to bude sice hratelné ve dvou, ale už to ztratí to kouzlo jednoduchosti, pro které se Osadníci stali legendou? Tj. není ta varianta pro dva příliš složitá?

Poznámka pod čarou: má vůbec smysl snažit se kupovat Osadníky pro dva hráče? Přecejen základ + rozšíření = cca 2000Kč :)
19.9.2012 23:28:47

cartas
Mně se ta varianta vůbec nelíbí. Osadníci tím ztrácí svojí "krásu" hry pro víc lidí. Když osadníky pro 2, tak doporučuji karetní Knížata z Katanu za 1/4 pořizovací ceny. Pokud vládnete angličtinou, tak bych radši doporučil EN verzi, protože u Albi není jisté, že počeští rozšíření, a to už bude brzy druhé a jsou skvělá a navíc za přijatelnou cenu. Není to tedy jenom tahání peněz ze zákazníka.

20.9.2012 01:22:11

Havelock
Před pár lety, jsme to ve 2 občas hrávali, protože nebyli spoluhráči a podle mě se to dá, ale v každém případě ve více hráčích je hra mnohem zábavnější. To s Tebou souhlasím.

Varianta karetních osadníků , také stojí za zvážení. A jenom bych se zeptal, v Aj to vychází pod názvem The Rivals for Catan?

20.9.2012 07:02:34

to cartas
Kupci a barbaři jsou podle mne jedno z nejlepších rozšíření, protože za rozumnou cenu obsahují více rozšíření a variant, které jdou mezi sebou kombinovat a nebo je hrát současně.

Co se týče varianty pro dva hráče, tak kvůli tomu si toto rozšíření vůbec nemusíš kupovat. Tady jsou ke stažení oficiální pravidla od Albi pro Kupce a Barbary a pokud si nalistuješ stranu 4 a 5, přečteš si pravidla, tak zjistíš, že ti ke hře pro dva úplně stačí jen základní Osadníci + 20 jakýchkoli žetonů (třeba z nějaké jiné hry, nebo jen mince).

Hru ve dvou jsem hrál několikrát a můžu říct, že je to vtipně vyřešené. Samozřejmě se tam ztrácí kouzlo licitování o suroviny s více hráči, ale je to nahrazeno právě obchodováním za získané žetony (mince).

20.9.2012 08:18:07

Parxel
Ano ano, jsou to Rivals...

20.9.2012 10:47:07

Kren
Díky, přesně tohle jsem potřeboval vědět.

20.9.2012 11:21:19 | Upraveno autorem (porovnej)

pro dva
radši karetní, tam rovnou počítám s tím, že nebudem obchodovat a na tom přeci stojí velký osadníci.
Nebo anno 1503, to mě opravdu hodně bavilo ve dvou a šlo hrát až ve čtyřech

20.9.2012 15:44:08

to Jarmuk
A hrál jsi vůbec někdy tu variantu pro dva? Obchodování tam je. Jen namísto přímé výměny surovin vyděláváš peníze a pak za ně můžeš nakupovat.

21.9.2012 09:32:17

kren
Jen nemám konkurenci

21.9.2012 11:36:01

to jarmuk
To jo, v tom jsou samozřejmě Osadnící super. Ve dvou tam není taková interaktivita. Nicméně myslím, že ta varianta pro dva byla vyřešena celkem schopně a že je to plnohodnotná hra i když trošku jiná jak klasika ve více lidech.

21.9.2012 12:39:00

Vybíráme z Bazaru

Carpe Diem
Carpe Diem
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas