Catan Junior - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: desková hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Kosmos
Marektoy
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Země na obzoru!“, zaskřehotal papoušek, který poletoval vysoko nad naší lodí a pozoroval okolní moře. Před námi ležel ostrovní svět Katanu - mnoho malých ostrovů s rozmanitou krajinou plnou lesů, kopců a plání porostlých cukrovou třtinou. Stačilo postavit první doupata, pro přepravu mezi ostrovy postavit lodě a mohli jsme začít s průzkumem ostrovů. Na ostrovech jsme našli několik jeskyní s drahocennými poklady a také jsme zjistili, že řeka pramenící na jednom z ostrovů, je zlatonosná. Papoušek objevil opuštěnou pirátskou pevnost, ve které bloudil duch starého černého piráta. Duch začal způsobovat spoustu problémů. Protože jsme všichni stateční piráti, ducha se nám nakonec vždy podařilo zahnat. Když už jsme nevěděli co dál, vždy přišel s nějakým nápadem náš chytrý papoušek. Náš život na ostrovech je stále plný dobrodružství…

Osadníci z Katanu Junior jsou variantou hry Osadníci z Katanu, která je určena především dětem. Pravidla jsou výrazně zjednodušena, hra trvá kratší dobu a má pirátské téma a prostředí. Hlavní principy Osadníků však zůstávají.

Cílem hry je postavit všechna svá pirátská doupata. Doupata se spojují průplavy (v nich se staví lodě). Staví se pomocí čtyř druhů surovin. V každém tahu hráč hodí kostkou a určí, které pole přinese výnosy surovin. Hází se pouze jedinou kostkou; pokud padne 6ka, je možné pohnout figurkou ducha starého piráta, který zablokuje výnosy na jednom poli (analogie zloděje). Za suroviny je možno též kupovat papouščí karty (akční karty), jejichž efekt se vyhodnotí okamžitě po nákupu a většinou představuje jednorázový bonus (zisk surovin, stavba zdarma, přesunutí piráta, atd.).

Hra končí v okamžiku, kdy některý z hráčů postaví poslední pirátské doupě - tento hráč se stává vítězem.

Od verze 6 jsou texty na kartách nahrazeny obrázky, takže děti mohou hrát samy bez pomoci dospělých.

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Osadníci z Katanu Junior
  • Siedler von Catan Junior, Die

Vybíráme z Bazaru

Brno šalinou
Brno šalinou
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas