nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Catan: Big Box

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Kosmos
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Závod o nadvládu nad ostrovem právě začal! Muži a ženy z vaší expedice už objevili první 2 vesnice. Naštěstí je ostrov velmi bohatý na přírodní zdroje. Budujete silnice a také další vesnice, které se později rozrostou v města. Budete úspěšní v boji o to, kdo se stane vládcem Katanu?

Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Především variabilitou herního plánu.

Každá partie je jedinečná. Na začátku hry hráči rozloží náhodně herní plochu a každý z nich v pořadí určeném hody kostkou rozmístí své první vesničky a cesty mezi nimi.

Ve svém tahu pak každý hráč hodem kostkami určí, kdo a jaké suroviny získává. Suroviny jsou třeba ke stavbě dalších vesnic, měst a cest mezi nimi. V případě nedostatku některých surovin je pak můžete směnit v poměru 4:1 s bankem (nebo ještě lepším v přístavu), či s ostatními hráči. Na ostrově se ovšem pohybují také zloději, proto není dobré suroviny u sebe příliš hromadit.

Vítězem se stává hráč, který vybuduje jako první osídlení, které dosahuje stanoveného bodového ohodnocení. Vesnice je za bod, město pak za body dva. Kdo má nejdelší cestu získává další dva body a stejně tak dostane dva body hráč s největší armádou.

Krabice obsahuje základní hru spolu s rozšířením pro 5-6 hráčů a dále oboustranný herní plán s mapami Německa a Mallorcy. Čtyři scénáře pak můžete kombinovat s herním materiálem základní hry (všechny hratelné v až 6 hráčích).

Scénář Pomocníci přidá 10 karet pomocníků, scenář Nejlepší přátelé dodá 84 žetonů přízně a 12 žetonů Katanu spolu s podložkou cechů. Další připravené scénáře obsahují herní plán Mallorcy nebo Německa, který je doplněn 12 figurkami dominant německých měst a 6 kartami stavebních nákladů.

Autor: lukedukenuke

Další názvy této společenské hry

  • Osadníci z Katanu: Big Box

Vybíráme z aukcí

Zombicide-Special Guest Gipi
Zombicide-Special Guest Gipi
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>