nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Castles of Burgundy, The: 2nd Expansion - New Hex Tiles

Rozšíření pro hru: Castles of Burgundy, The
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Alea
Ravensburger
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

2. rozšíření hry Burgen von Burgund bylo vydáno při příležitosti veletrhnu Spiel 2012 v Essenu.

Přináší do hry tyto 4 nové dílky:

  1. Park (budova, v centrální nabídce dílků s černým rubem): Jakmile jej hráč připojí ke svému panství, využije efekt libovolné budovy (park je „žolík“). Na konci hry jej hráč může využít při bodování dílků znalostí (žluté), které přinášejí body za typ budovy (dílky 16 - 23) opět jako jednu libovolnou budovu. Při bodování může zvolit jinou budovu než tu, jejíž efekt si vybral při umístění dílku parku na panství.

  2. Kozy (zvířata, v centrální nabídce dílků s černým rubem): Hráč, který si na panství umístí dílek koz, je vyhodnotí jako zvířata podle své volby (tedy získá bonusové body za všechna zvířata stejného druhu, která již má na stejné pastvině). Při následném přidávání dalších zvířat opět funguje tento dílek jako žolík a přinese dva body při každém dalším přiložení dílku zvířat na stejnou pastvinu nehledě na jejich druh. Navíc se na konci hry počítají pro účely dílku znalostí č. 24 jako další zvířecí druh.

  3. Pořadí hráčů (znalosti): Hráč, který má tento dílek umístěn na svém panství, je v případě shodné iniciativy hráčů vždy nahoře.

  4. Nákup dělníků (znalosti): Hráč, který má tento dílek umístěn na svém panství, si kdykoli může za jedno stříbro koupit dva dělníky.

Autor: Kew

Další názvy této společenské hry

  • Burgen von Burgund, Die: Die 2. Erweiterung