Castles of Burgundy, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 151x (Seznam vlastníků)

Castles of Burgundy, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alea
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

SROVNÁNÍ S KARETNÍ VERZÍ?

Ahoj,
mohl by někdo srovnat deskovou a karetní verzi?
30.5.2020 22:47:00

..
Z jakého pohledu?

31.5.2020 10:19:04

je to hodně odlišný
Obě mne baví. V karetní neřešíš mapu a kostky jsou na kartách. Jinak skládáš velká stáda a pod, obdobně jako u deskové hry. Za mne se dá v karetní víc prasit, i když o tom ta hra není.
HRASoprodejce

31.5.2020 11:56:08

.
Za mě jednoznačně ta desková. Jediný bonus karetní je, že je skladnější, kdybych ji chtěl vzít někam na dovču. Ale i to jen v kufru, na stole taky zabere dosta místa (i když ne asi tolik, co desková).

Myslel jsem, že bude nějak odlehčená, ale herní doba karetní verze je víceméně stejná jako u deskové. Navíc karetní verze postrádá ten prostorový prvek, který deskovou hru celkem posouvá, a karetní verze není zdaleka tak hezká na pohled. Taky trpí variabilita budov, nejsou tam žádné budovy se speciálním efektem, ani žádné čistě bodovací budovy, které by mě směřovaly ohledně strategie v průběhu hry.

Maličký detail, který podle mě celkem rozbíjí hru ve třech - při přípravě hry se některé karty do nabídky umisťují podle svého čísla. Při hře 2 a 4 hráčů se jedná o jednu kartu, ale při hře 3 hráčů už jsou to 4 karty z 10. Pokud si chce hráč kartu z nabídky "zarezervovat", musí mít kostku s číslem pozice karty v nabídce. Pokud ji pak chce z rezervy "postavit", musí mít kostku s číslem na kartě. Pro 4 z karet tak ve hře 3 hráčů musí sehnat dvojici stejných kostek, což mi přijde, že docela omezuje variabilitu původní hry (byť je to objektivně možná maličkost).

Pokud by to byl filler na 30 minut, byl bych mnohem shovívavější, ale tím, jak dlouho hra trvá v porovnání s originálem, mě úplně neláká k dalšímu hraní.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

31.5.2020 12:59:12 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tuto hru mam odohranu asi najviac zo vsetkych. U mna urcite vyhrava klasicka verzia. Kartova verzia je sice skladnejsia (co je asi jej jedine plus), ale nenadchla nas. Ked vysla digitalna verzia Burgundskych zamkov, tak kartova verzia isla hned prec. Digitalna verzia je vydarena, hrame na tablete Pass&Play. Tu je zasa jedinou chybou, ze ide o neskutocneho zruta baterky.

Tommi

31.5.2020 14:50:29

Vybíráme z Bazaru

Reset kit pro Pandemic Legacy - Rok 1
Reset kit pro Pandemic Legacy - Rok 1
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas