nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cargo Noir

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Serge Laget
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Namířenou pistolí a laskavým slovem dosáhnete mnohem více než jen laskavým slovem.“

Jednotliví hráči se v roli mocných rodinných klanů z celého světa snaží v rámci černého obchodu získat maximum profitu ze zasílání svých obchodních lodí do klíčových přístavů, kde nakupují zboží, které dále pašují, vyměňují, shromažďují a prodávají. Cílem je ve správnou chvíli prodat zboží, které máte ve skladišti a pořídit si za získané peníze nejlukrativnější karty (objektů nebo událostí) přinášející nejvyšší počet vítězných bodů z daného obchodu – lze tedy, mimo jiné, získat nehynoucí slávu nákupem honosných nemovitostí nebo najít uspokojení v dobře investovaných či prohýřených penězích v nočních klubech či na jachtách.

Příprava hry

Hra je určena pro 2 až 5 hráčů. Dle jejich počtu je na variabilním herním plánu otevřen určitý počet přístavů, kde lze pomocí zasílání lodí a následným nákupem získat kontraband v podobě různého druhu zboží a surovin. V každém kole se do přístavů umísťuje nové, náhodně tažené zboží ze společné zásoby. Ve středu herního plánu se nachází výchozí přístav v Macau s jeho černým trhem a kasinem.Hráči začínají hru s flotilou tří obchodních lodí, malým skladištěm a základním množstvím 7 mincí, určených pro nákup zboží v přístavech.

Průběh hry

V průběhu jednotlivých kol hráči jeden po druhém vysílají své obchodní lodě do přístavů, aby výhodně nakoupili zboží a mohli tak ve svých skladištích nashromáždit a zkompletovat dostatečný počet artiklů, které mohou, co možná nejlépe (dle klíče - čím více druhů stejného zboží, tím více peněz nebo také čím více rozdílných druhů, tím více peněz), zpeněžit a získat tak požitky a statky (karty) dávající nejvyšší počet vítězných bodů. Jelikož se v tomto kšeftu nepohybují sami, mohou se zájmy jednotlivých klanů v přístavech střetnout a zboží bere ten, kdo nabídne vyšší cenu.

Mimo to lze přímo v Macau zajít do kasina a získat tak nějaké peníze, které se budou hodit do dalších investic, či vyměnit své zboží s nabídkou na místním černém trhu nebo dokonce vytáhnout zajíce z pytle a získat tak další a třeba velmi očekávaný přírůstek do skladiště. Na konci každého kola hráč vyhodnotí, zda bude získané zboží v určité kombinaci (dle tabulky) prodávat a nakoupí tak nějaké karty s vítěznými body, popřípadě rozšíří skladiště nebo najme další obchodní loď nebo zboží prostě ponechá pro další a výhodnější kompletaci ve skladišti. V případě, že ve skladišti není místo, musí se přebývajícího zboží zbavit. Počet obchodních lodí a velikost skladišť lze v průběhu hry ovlivnit jejich nákupem pomocí karet až do určeného maxima.

Konec hry a vyhodnocení

Na konci posledního kola (10.v případě 4-5 hráčů, 11.v případě 2-3 hráčů) se vyhodnotí, který z klanů byl nejšikovnější a dokázal nashromáždit a výhodně prodat nakupené zboží ve skladištích. Za utržené peníze si jednotliví magnáti nakoupili různé nemovitosti a požitky, které jsou ohodnoceny určitým počtem vítězných bodů. Ten, kdo obchodoval nejlépe, má nejvíce vítězných bodů z nakoupených karet a vítězí v této hře. 

„Blaženi, kdož mají.“ 

Autor: NikitaChruscov