Carcassonne - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jarda

nejlepší rozšíření?

Ahoj, chtěl bych si pořídit nějaké rozšíření k téhle báječné hře, ale nevím, které z nich je nejlepší. Ze zde dostupných informací jsem se dozvěděl vcelku dost, ale zajímaly by mne zkušenosti hráčů. Díky...
30.12.2008 22:55:34

rozšíření
Jednoznačně první tři, pak začne převažovat komerce a kvalita jde do háje ... včetně recyklace starejch nápadů a podobnejch zvěrstev ...

31.12.2008 08:38:36

rozšíření
Nejpovedenější je určitě druhý. Spolu s prvním je to pak skoro nezbytnost k základní hře.

31.12.2008 10:34:09

to Jarda
No já bych nebyl zas tak odsuzující. Každý má rád něco jiného. Ač mám všechno co vyšlo, tak osobně nemusím princeznu a draka (používáme jen kartičky) a věž jenom občas. Někdo jiný má právě tyhle škodící rozšíření v oblibě. Opatství a starosta taky není od věci pro ty co hrají už se všemi rozšířeními (třeba jen s kartičkami), protože trošku vyrovnává handicapy obsazení velkých luk sedláky. A co se týče 6. fialového rozšíření, tak kromě hraběte, který se mi zdá fakt až hodně násilný je řeka a kultovní místa fajn (ty zas vyrovnávají množství klášterů). Jen bych si každé z těch minirozšíření kupoval zvlášť a ne jako soubor všech - u nás takhle ale bohužel nebyly vydané - mám je ze zahraničí. No a samozřejmě vynikající jsou ty 4 kartičky Katarů - ty celkem dodávají hře šťávu. Byly před lety jako příloha Almanachu Carcassonne od Spielboxu a teď vyšly v USA znovu s trošku jiným designem v minirozšíření Cult, Siege and Creativity. Celkem je taky fajn americké rozšíření Quartely, je to jen pár kartiček navíc bez nějakých pravidel, ale je tam vždy po jedné kartičce k už existujícím rozšířením. Jinak co považuju vyloženě za úlet je poslední rozšíření Katapult. Jo a jen pro pořádek ještě je k dispozici teď nově Carcassonne pro děti od 4 let - ale to už spíše patří ke klonům téhle hry a ne rozšíření - stejně jako Lovci a sběrači, Carcassonne hrad, Carcassonne město, Archa úmluvy, a Nová země.

31.12.2008 11:41:54

Jarda

Mecenáš trolíků

Díky za názory
Asi si jako první pořídím Kupce a stavitele. Se mi líbí hlavně kupci, to může přinést vcelku zajímavé soupeření o určitá městečka.

Ještě jednou díky všem, co mi pomohli.

1.1.2009 16:53:22

Doporučuji přidat Kupce a Hostince
Kupci a stavitelé
Hostince a katedrály
Tyhle opravdu skoro patří do základní hry.
Draka a věže taky moc nehrajem. To už raději řeku, hra je pak barevnější. Mimochodem, Hraběte máme od minulých vánoc a ještě jsme ho nehráli ani jednou...

3.1.2009 16:06:08

rozšíření
Jo nejlepší jsou Kupci a stavitelé a Hostince a katedrály.
Hrál jsem nějaký čas ještě s roz.Princezna a drak ale s ním už to není ono.

29.12.2009 14:36:15

názor
Nejlepší je mít úplně všechny rozšíření ... a hrát je všechny do hromady. - Jinak mě se nejvíc líbí 5. rozšíření a 2. -nejhorší je 1. !! Tam máš jenom 18 kartiček krajiny a jsou tam jen NAPRASENÝ katedrály kde za město dostaneš v klidu 60 bodů, tlusté figurky( to jediný natom rozšíření ujde...), fugurky pro 6. hráče hmm... kolik lidí hraje v 6 to jenom aby jsi měl větší výběr barev XD - !!! 1. ROZŠÍŘENÍ NEDOPORUČUJI!!!

14.1.2010 17:16:55

K-arel
Ja mam naopak prvni docela rad, katedralu dam klidne souperi a zajistim, aby ji nepostavil, hostince jsou fajn a velci panacci maj zasadni vliv na hru. Navic tech malo karticek je zajimavych a rozsiruje moznosti hrani...

14.1.2010 17:49:16

aneken
svaté pravda, moje řeč!

14.1.2010 18:54:11

Snehurka

Můj názor
My jsme si před lety koupili základní hru a pak, když vyšlo nějaké rozšíření, jsme počkali a prostudovali si nejdřív pravidla, recenze a diskuze. Vzápětí jsme dokoupili 1. a 2. rozšíření. Katedrály používám stejně jako aneken ke škodění, velké figurky k přečíslení soupeře a narozdíl od K-ARELa se nám několikrát podařilo hrát v 6 (skoro každoročně na horách za ošklivého počasí nebo brzkých večerů). O 3. a 4. rozšíření jsme hodně dlouho přemýšleli, přišlo nám, že se tím úplně mění původní myšlenka a podstata hry. Pak jsme si je ale koupili a používáme jen kartičky krajiny bez nových pravidel a figurek. Nyní uvažujeme o 5. rozšíření, tam se nám zdají pravidla opět v duchu základní hry. Ze 6. rozšíření bychom brali Krále a Kultovní místa, ale zkusíme si je sehnat přes zahraniční weby samostatně. Hrabě nás nezaujal, nekoupíme. Řeku (I i II) jsme hráli u kamaráda, grafický efekt je pěkný, strategie hry se nijak nemnění, ale kouskuje hru na dvě části a ta první je trochu nudnější, nedá se v ní tolik taktizovat. Takže řeku si domů nekoupíme, ale občas si ji zahrajeme jinde. No a 7. rozšíření nám přijde opět mimo původní myšlenku, spíš mi to připomíná dětskou hru Kloboučku hop. Toto je jen můj (a manželův ;-D) názor, každému se líbí něco jiného a měl by se řídit vlastním vkusem. Ať už se rozhodnete jakkoliv, přeji příjemnou zábavu.

16.1.2010 00:18:43

u nas
Ja si myslim ze prvni 2 rozsireni bohate staci. Prvni je sice za hodne penez malo muziky, ale velky pajdulaci a 6. hrac za to stoji. A druhe je podle me nejlepsi ze vsech.

A ono jestli je vubec potreba pootm jeste kupovat dalsi. Za cenu 2-3 rozsireni bych uz uvazoval o koupi nejake nove (treba i podobne) deskovky :)

16.1.2010 11:52:43

tiež sa pridávam
Mám len prvé dve a úplne to stačí. Pravidlá jednoduché, hra dlhá tak akurát.

16.1.2010 12:09:55

PJ

VasekVydra
Naprostý souhlas.

16.1.2010 16:03:17

lucinda

souhlas
My máme taky všechna rozšíření, ale hrajeme tak maximálně 1.,2., 3. a někdy Věže. Katapult je opravdu mimo mísu. Ale co se týká figurek - my hrajeme občas v 7 lidech, takže manžel musel identické všechny figurky vyřezat ještě jednou ze dřeva (z tchýniného kuchyňského prkénka) :-))). No ale te´d jsme podlehli kouzlu nové hry - Citadela. Bohužel má pouze jedno jediné rozšíření....

18.1.2010 13:05:21

můj hlas
Také se přidám k dlouhé řadě těch, kteří využívají jen první 2 rozšíření. S těmi to hraju docela rád, víc už neunesu :)

18.1.2010 13:19:54

Všetky rozšírenia
Carcassonne a jeho rozšírenia mi na dlhú dobu zaručili pekný darček mojej neteri. Tieto Vianoce dostala posledné české rozšírenie a dali sme si novoročné predsavzatie, že si ho v roku 2010 zahrajeme aspoň raz v "plnej" sile, teda so všetkými rozšíreniami naraz!
Som zvedavý, aký galimatiáš z toho vznikne :-)

19.1.2010 12:04:00

zelené
sice to není rozšíření, ale klon, ale můj osobní názor je, že nejlepší z celé série je zelené carc. - lovci a sběrači. Podle mě odpovídá modrému s cca dvěma rozšířeními, žádné další rozšíření to nepotřebuje, nenutí to nikoho nic dokupovat, je to tak akorát pro nehráče, rodinu, skvělé od 2 až do 5 hráčů a pokud hrajeme tak, že vybíráme ze tří kartiček lícem nahoru (nebo jednu skrytou), je i podíl náhody optimální.

19.1.2010 15:15:45

Moje hodnocení Zlato, Stříbro, Bronz
1. Hostince a katedrály
2. Kupci a stavitelé
3a) Opatství a starosta (vozy bych vynechal)
3b) Král, hrabě a řeka (hraběte hraji s vlastními pravidly)
3c) Mosty a hrady (bazar hraji bez nakupování - hráči si jen vybírají)
Princezna a drak, Věž - jsem prodal. Příliš protahují jednotlivé tahy a snižují tak hratelnost samotné hry.
Katapult - diskvalifikace. Nedoporučuji.
Z minirozšíření je dobrá Řeka zkombinovaná s Řekou 2. (Pozor na rozvětvení - může dojít k patové situaci. Proto rozvětvení klademe tak, že obě ramena jdou do stran a né, že jedno pokračuje rovně).

13.12.2010 10:50:04

hrabě
Ahoj, u toho hraběte by mě zajímaly ty vlastní pravidla. Jaks to vykoumal?
Díky

13.12.2010 13:33:45

Jaké rozšíření?
Ahojky...já osobně mám ze všech rozšíření hostince a katedrály, princezna a drak, kupci a stavitelé a mosty a hrady..z tohodle výběru rozhodně doporučuju kupce a stavitele a hostince a katedrály..ostatní jsou samozřejmě taky dobrý :-)

22.2.2011 09:29:21

Rozšíření
Mně se nejvíce asi také líbí rozšíření hostince a katedrály a kupci a stavitelé.
Na rozšíření hostince a katedrály se z mého pohledu zlepšilo ,že když ti zbyde do závěrečného počítání cesta s hostincem tak nedostáváš žádné body a to samé s městem a katedrálou.

3.4.2011 20:37:16

Rozšíření
Používáme:
Hostince a katedrály
Kupce a stavitele
Řeku (já už si bez ní nedovedu začátek představit a taky rozdělí tu první otravnou velkou louku)

Hrabě a král neublíží, ale nejsu úplně třeba.

Princezna a Drak mne nebaví. Věže jsou divné.
Ostatní neznám ...

3.4.2011 22:19:08

Další rozšíření
Rozšířeních hodně ,ale ty poslední už jsou nudné.
Věže jsou o tom zničit panáčky protivníkum (a tím jim zlikvidovat jejich důležité body).

například: poslední rozšíření má něco společného s ananasy.
Nevím, kde jsem to poslední rozšíření viděl ,ale vím určitě že tam jsou ananasy.

5.4.2011 17:22:15

Carcassonne: Fruit Trader
To je neoficiální rozšíření nějakého fandy...

5.4.2011 17:44:31

Rozšíření
Asi ano ,ale stejně mě to zajímalo

6.4.2011 18:46:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization: The Boardgame
Sid Meier's Civilization: The Boardgame
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas