Carcassonne: 3. rozšíření - Princezna a drak

xxxxxxxooo hodnoceno 341x (Seznam vlastníků)

Carcassonne: 3. rozšíření - Princezna a drak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Carcassonne
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Albi Polska
Devir
Hans im Glück
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou nebo třech hráčích a stavitel

Jen mě tak zajímá - děláte si někdo úpravu pravidel při hře dvou nebo tří hráčů?

Mě osobně přijde nefér, že když táhne drak, hráč, který položí kartičku s drakem vlastně hraje 2x za sebou a navíc má díky víle body zadarmo. Dokonce se mi takhle stalo, že jsem při hře dvou hráčů díky staviteli losoval a pokládal 6 kartiček za sebou.

Vysvětlení, pokud někdo nechápe:
Přiložím kartičku s drakem, hraje se s drakem, protože se drak posune 6x, takže hra pokračuje u mě a tak hraju znovu já. Když znovu vytáhnu kartičku s drakem a já mám stavitele, je mi ostatních až líto :)

A jak řešíte situaci, kdy kartičku s drakem přiložím ke staviteli? V pravidlech je, že se hra přeruší. Ale potom normálně pokračuje, ne?
Takže příklad: Přiložím kartičku s drakem k městu, kde mám stavitele. Hraje se s drakem, potom hra pokračuje a já se vrátím, protože si losuju druhou kartičku za stavitele. A potom hraju znovu já, protože naposledy drakem pohnul hráč, který je přede mnou a já jsem tím pádem na řadě. Je to tak? Když ji teď přiložím ke staviteli, losuju si 4. kartičku po sobě a doufám, že to není kartička s drakem, protože příště už bych si mohl hrát Carcassonne sám :)
15.3.2019 17:01:36

vodomil
Nehráte to dobre. Po pohybe draka ide ďalší hráč v poradí. Nie ako ked skončil pohyb draka.

15.3.2019 17:46:57

curuj
Aha, no, když o tom teď přemýšlím, tak máš asi pravdu - "hra se přeruší" a hýbe se drakem. Tak teď to bude hned veselejší :)

Takže v tom případě, když hýbu drakem, nepočítám si ani body za vílu... je to tak?

18.3.2019 15:43:28

vodomil
v akom prípade chceš body za vílu?
1.) ak u teba zotrvala celé kolo, dostaneš bod na začiatku tvojho ťahu, či už sa drak hýbe alebo nie. prípadne nech sa deje čo sa deje :D
2.) ak by si mal dostať 3 body za bonus uzavretého územia s vílou, tak tie dostaneš

18.3.2019 15:51:14

curuj
No, my to do teď hráli tak, že když hýbu drakem, je to můj tah a tak dostanu bod za vílu.

19.3.2019 08:35:55

vodomil
v pohybe draka nedostaneš body za vílu. Hráči postupne hýbu drakom, ale nie sú na ťahu (štandardnom). Ako si písal nižšie "hra sa preruší" a toho sa treba držať. Pred pohybom draka sa dá umiestniť nejaká tvoja figúrka alebo premiestniť víla. To len na okraj :)

19.3.2019 08:51:29

curuj
Jasný, chápu... tak teď už to budeme hrát správně :)

To vím, vždycky než jsem začal hýbat drakem jsem si dal vílu k sobě, abych získal 3 body :D No, tak teď už je nedostanu.

A jak to je, když na začátku tahu kartu se symbolem draka přiložím ke staviteli? Potom, co odehraje drak, hra pokračuje u mě, takže si znovu táhnu kartu, je to tak?

19.3.2019 16:23:24

@vodomil 

 

Chvíľu som nad tým drakom premýšľal, kým som (sme) ho pochopili. 

Za a,) keď už je drak v hre, tak každé priloženie dračieho hniezda (políčko so symbolom draka) spúšťa jeho pohyb to znamená, že dokončiš vyhodnotenie daného dieliku. Buď to naň umiestniš voľajakého spoločníka, alebo neumiestnis nikoho a výhodne k svojmu potenciálne ohrozenému spoločníkovi privoláš vílu (ak je to samozrejme potrebné) . 

Za b,) HRA SA NA CHVÍĽU PRERUŠÍ znamená, že hráč ktorý políčko s dračím hniezdom priložil začne ako prvý hýbať drakom a nasledujú hráči v smere hodinových ručičiek, pričom každý pohne drakom o jedno políčko, pokiaľ to je možné, max však šesť dielikov a na každé môže vstúpiť iba raz. Víla chráni ťak, že drak na pole kde je nemôže vstúpiť. Celý tento úkon NIE SÚ ŤAHY. Je to prelet draka nad krajinou, kde pácha škody. Keď je pohyb draka ukončený, prerušenie hry končí a ide ďalší hráč v poradí po tom, ktorý zahral kartu dračieho hniezda (NIE TEN, KTORÝ “JE” V PORADÍ PO POSLEDNOM POHYBE DRAKA). Víla prinesie bod až vtedy, keď bez pohybu zotrvá do dalšieho zahraneho políčka toho hráča, ktorý ju mal u seba naposledy. 

za c,) Z vyššie zmieneného by malo byť jasné, že víla sa počas pohybu draka nevyhodnocuje, ale iba chráni aktuálne posledného spoločníka, pri ktorom stojí. 

 

Tiež nám to došlo až po prvom (zlom) zahratí. 

 

 

 

5.2.2022 01:24:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Armádní generál: velitel zásobování
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas